Komplikace s deštěm a další prvenství pro Richarda Chlada jr.

Drobné mrholení před startem závodu SPRINT +2000 dělalo vrásky na čele všem jezdcům na startovním roštu. Jakmile se peloton vozů vydal do zaváděcího kola, mrholení přešlo v déšť a ředitelství závodu start odložilo, dokud všichni nepřezují na pneumatiky do deště. Zelená světla tak zasvítila na Slovakia Ringu o něco později, než bylo původně v plánu, ale početným divákům na hlavní tribuně malé zdržení nevadilo, mokrá dráha totiž přinesla řadu dramatických momentů.

Richard Chlad jr. z týmu K+K Racing sebevědomě držel vedoucí pozici ve třídě +3,5, svému pronásledovateli Marcinu Jedlinskimu nedal příležitost se přiblížit a cílem projel na první příčce s náskokem téměř čtyř vteři. Naopak za nimi se bojovalo o každý centimetr.

Hned po startu skončil v bezpečnostní zóně první zatáčky Jakub Knoll s BMW M6 GT3, čest týmu Šenkýř Motorsport proto zachraňoval domácí Richard Gonda s BMW Z4 GT3. V posledním kole se totiž protlačil na čtvrté místo před krajana Jirku Malchárka s bavorskou M6. Hlasité ovace na tribunách si vysloužil i mladý Matěj Konopka, jenž s Lamborghini Supetropheo GTC pár kol před cílem předjel jak Gondu, tak i Malchárka a vybojoval zasloužené třetí místo.

Konopka rovněž vyhrál kategorii vozů GTC, kde na druhém a třetí místě dojeli Josef Záruba a Jiří Stránský s Lamborghini týmu Mičánek Motorsport.

Třídu -3,5 ovládlo modré BMW M3 GTR v rukou Daniela Skalického, který za sebou nechal Milovana Vesniče s Audi RS3 a Radu Raspeta s vozem Seat Leon.

Závod SPRINT -2000 se konal ještě za sucha a dominantní jízdou si jej podmanil Zoran Kastratovič s Renaultem Clio před nestorem slovenského motorsportu Julem Končekem s Vauxhallem Vectra. Ve třídě D4-1600 si pro další výhru v letošní sezoně dojel Martin Hlavna s Fordem Fiesta.