Kismarty-Lechner znovu zabojuje o titul

Kismarty-Lechner znovu zabojuje o titul

Gábor Kismarty-Lechner nebude ani letos chybět ve startovní listině sprintových závodů kategorie TC-3500 a pokusí se tak obhájit celkové prvenství z loňského roku.

Šampionem sprintu TC-3500 se stal v roce 2019 Gábor Kismarty-Lechner. V jedenácti závodech si maďarský závodník sice na své konto připsal pouze dvě prvenství, když ale zrovna nevítězil, dokázal podávat alespoň konzistentní výkony. Díky tomu chyběl na stupních vítězů pouze v jednom případě a svého nejbližšího konkurenta v boji o titul Nemanju Milovanoviče pokořil o 17 bodů.

Ve sprintových závodech TC-3500 loni Gábor Kismarty-Lechner vybojoval deset pódiových umístění z jedenácti závodů.

A v letošním roce dostane pilot stáje Zengő Motorsport možnost svůj trůn uhájit. I nadále jej totiž ve sprintu třídy TC-3500 budeme vídat za volantem zeleno-černého Seatu Leon.

„Budu závodit ve stejné kategorii jako loni. Během minulého roku jsem do poloviny sezony startoval ve voze s DSG převodovkou a poté jsem ho vyměnil za auto se sekvenčním řazením. V roce 2020 již ale celou sezonu absolvuji se sekvenční převodovkou. Jakožto šampion mám za cíl umístění v nejlepší trojici,“ odhalil Kismarty-Lechner své plány pro letošní sezonu.

Na čelních příčkách jsme mohli Maďara loni vídat rovněž ve vytrvalosti TC-3500, kde se o svůj vůz dělil s Csabou Tóthem a společně obsadili celkovou druhou příčku za Jáchymem Galášem. Zda-li se ale tandem, který v roce 2018 toto hodnocení opanoval, objeví v těchto závodech i letos, zatím nebylo potvrzeno.