Kdo slavil nejčastěji?

Kdo slavil nejčastěji?

Za dva týdny se po letní přestávce znovu dává do pohybu seriál ESET MMSR, který pokračuje na chorvatském okruhu Grobnik. Jezdci budou opět bojovat o nejcennější poháry v závodech sportovních a cestovních vozů, chybět nebudou ani monoposty.

Kdo ale z letošních dvou odjetých podniků nasbíral nejvíc vítězných poháru? Dosavadními krály co do počtu prvních míst jsou dva závodníci – polský jezdec Marcin Jedlinski, který s Audi R8 LMS GT3 vybojoval pět výher (tři ve sprintech, dvě ve vytrvalosti); a Slovák Tomáš Erdélyi, jenž s BMW Z4 kraluje kategorii GT3 Trophy. Stejně jako Jedlinski má na kontě tři prvenství ve sprintech a dvě ve vytrvalosti.

Na pět nejcennějších pohárů kromě Jedlinského a Erdélyiho ještě nikdo nedosáhl, čtyřnásobných vítězů je však celá řada. Josef Záruba s Lamborghini Huracan kategorie GTC byl třikrát nejlepší ve sprintu a na kontě má i jeden triumf ve vytrvalosti, na nějž dosáhl společně s kolegou Bronislavem Formánkem. Po čtyřech výhrách mají i debutant Michal Makeš z Clio Cupu, David Wassermann z Cruze Cupu a formulový pilot Bartolomiej Mirecki.

Shodou okolností na tři prvenství letos nikdo nedosáhl a další jezdci ve startovním poli získali buď dva nebo jeden vítězný pohár.

COMMENTS