Kdo nastoupí na Hungaroringu v TCR Eastern Europe?

Kdo nastoupí na Hungaroringu v TCR Eastern Europe?

Byla vydána předběžná startovní listina pro úvodní podnik sezony TCR Eastern Europe na Hungaroringu. Najdeme v ní jednak dobře známá jména z předešlých let, ale i několik nováčků.

Mezi favority bude bezpochyby patřit Milovan Vesnić, šampion ze sezony 2019 a současně loňský vicemistr. Srbský závodník opět nastoupí za svůj tým Vesnić Racing, pro letošek se ale rozhodl změnit techniku. Místo vozu Cupra Leon TCR bude závodit s Audi RS 3 LMS TCR.

Vesnić to ale nebude mít jednoduché. Bude si muset dávat pozor například na českého juniora Michala Makeše, který loni skončil na celkovém čtvrtém místě, nebo na navrátilce Tomáše Pekaře. Ten si již v minulosti připsal v TCR Eastern Europe jedno vítězství. Zapomínat ale nesmíme ani na držitele dvou pódiových umístění Jakuba Wyszomirského nebo na osvědčený tandem stáje Fullinrace Academy ve složení Petr Čížek a Carol Wittke. Wittkeho letos čeká premiéra ve voze Cupra Leon Competición TCR a bude tak mít k dispozici stejnou techniku jako jeho týmový kolega.

Milovan Vesnić se letos nově představí s vozem Audi RS 3 LMS TCR. Foto: Milovan Vesnić/Facebook

Své zkušenosti s TCR Eastern Europe z předchozích let se ale jistě budou snažit zúročit také Radim Adámek, Sebastian Kolakowski, Žarko Knego a Lukasz Stolarczyk. Stolarczyk je dalším ze závodníků, kterého letos uvidíme s jiným vozem než loni. Pilot své vlastní stáje BTC Maszyny Racing už nepojede s Volkswagenem Golf GTI TCR, ale s Audi RS 3 LMS TCR.

V akci se představí rovněž pět nováčků. Jsou jimi Tomasz Rzepecki, Giacomo Ghermandi, Sanel Cehic, Sebastian Steibel a Petr Fulín mladší. Ani u těchto závodníků se ovšem nedá očekávat, že budou jenom do počtu. Fulín mladší a Steibel jsou součástí projektu ESET Race Star a oba již v minulosti ukázali, že umí s cestovními vozy závodit. Rzepecki zase loni patřil ke špičce kategorie Clio Cup a celkově obsadil čtvrté místo. Steibel a Ghermandi již mají zkušenosti se závody vozů TCR z jiných šampionátů. Zajímavé ale bude sledovat i Cehice. Ten totiž na scénu TCR přichází ze závodů do vrchu. V této disciplíně se v roce 2016 stal šampionem Bosny a Hercegoviny.

Registrace pro úvodní podnik ale zatím stále není uzavřená. Počet účastníků se tak může ještě navýšit.

Startovní listina