Kdo letos posbíral nejvíce vítězných poháru?

Kdo letos posbíral nejvíce vítězných poháru?

Letošní sezona ESET MMSR měla celou řadu vítězů. Slavili velmi dobře známí piloti i úplní nováčci. Kdo ale vystoupal na nejvyšší pódiový stupínek nejčastěji?

Letošním vládcem co do počtu prvních míst je polský šampion Marcin Jedlinski. Celkem si vítězný pohár přebíral jedenáctkrát – šestkrát ve sprintu a pětkrát ve vytrvalosti. Právem mu tak náleží tituly v obou disciplínách.

Za Jedlinskim se na pomyslné druhé příčce drží Tomáš Erdélyi, která se zásluhou pěti prvenství stal šampionem ve sprintu GT3 Trophy a ve vytrvalosti posbíral další čtyři výhry. Za ním se osmi výhrami řadí David Wassermann z Cruze Cupu a Bartolomiej Mirecki z F3 Trophy. Oba vybojovali v průběhu sezony osm prvenství a dominovali svým kategoriím.

Se sedmičkou na kontě se může pochlubit Josef Záruba, šampion kategorie GTC ve sprintu, kde nenašel přemožitele v šesti případech. Sedmou výhru si pak přičetl v úvodu sezony při startu ve vytrvalostním závodu na Hungaroringu.

Pro šest vítězných poháru si letos přišli dva jezdci. Milovan Vesnič získal všechny výhry v TC-3500 Sprint a nováček Clio Cupu Michal Makeš posbíral svých šest výher v řadě za sebou a získal titul v Clio Cupu.

A jak pro zajímavost dopadli další šampioni? Tomaž Trček sice stanul na nejvyšší příčce jen jednou, ale titul v Twingo Cupu si čtyřnásobným vítězem Alfredem Kramerem vzít nenechal. Ve formuli 3 mezi sebou o titul bojovali Paolo Brajnik a Andrea Cola. Oba v průběhu sezony posbírali tři nejcennější poháry, nicméně šampionem se stal Paolo Brajnik. V ESET Endurance mají šampioni Lubomír Jakubík (GT3 Trophy), Maťo Konopka (GTC) a Csaba Tóth/Gabor Kismarty-Lechner (TC-3500) shodně po dvou výhrách.