Kdo bude favoritem v Clio Cupu? První závod sezony napoví

Kdo bude favoritem v Clio Cupu? První závod sezony napoví

O nadcházejícím velikonočním víkendu startuje nová sezona Clio Cupu na německém okruhu Oschersleben. Ve startovním poli se objeví řada mladých a talentovaných závodníků. Kdo z nich předvede mistrovskou jízdu je prozatím těžké odhadovat.

Na trati se opět potkají Clia čtvrté a páté generace. Letos však bude mít početní převahu novější Clio V, s nimiž plánují nastoupit šampion Twingo Cupu Nik Štefančič, Miha Primožič, David Malinovski, Henrik Seibel, Adam Konopka, Dejan Robida, Ondrej Fekete a také šampion Clio Cupu Tomáš Pekař.

Český závodník je sice favoritem na vítězství v každém závodu, nicméně za sebou má řadu motivovaných mladých závodníků. Štefančič v posledních dvou letech vyhrál Twingo Cup, což se doposud žádnému jezdci nepodařilo, a vzhlíží k nové výzvě v kariéře. Z Twingo Cupu do Clio Cupu přechází i David Malinovski. Naopak zkušenostmi s Cliem oplývá Miha Primožič, jenž se téměř pravidelně umisťuje v TOP3. I Henrik Seibel by mohl promluvit do výsledků na předních pozicích. Loni s Cliem V debutoval, přičemž za sebou má zkušeného mentora v podobě týmového kolegy Tomáše Pekaře.

Neméně silné zastoupení budou mít i vozy Clio IV. Szabolcs Lantos loni bojoval o titul s Tobiasem Poschikem a v šampionátu skončil druhý. Platí tedy za favorita letošního ročníku. Nicméně už při svém jediném loňském startu v Clio Cupu ukázal Martin Kadlečík nesporný talent a v boji o přední příčky by se s ním mělo taktéž počítat. Skvělé výkony podával i Michael Hulm při loňských startech na Red Bull Ringu a Slovakia Ringu, přičemž v Rakousku dosáhl na prvenství.

V poli nebude chybět ani stálice Clio Cupu Thomas Fischer z Rakouska. Barvy Chorvatska bude hájit Igor Tomljanović a z českých závodníků se v poli ještě představí Richard Meixner a Jiří Zbožínek.

Startovní listina

Časový harmonogram