Každý bod se počítá. Jaký je stav po dvou podnicích ESET V4 Cupu?

Každý bod se počítá. Jaký je stav po dvou podnicích ESET V4 Cupu?

ESET V4 Cup má za sebou úvodní dva podniky sezony a do jejího konce v polovině října zbývají ještě tři, resp. čtyři závodní víkend v Grobniku, Slovakia Ringu, Brně a na Hungaroringu. Jaká je tedy situace na čele v průběžném bodovém hodnocení jednotlivých sérii?

Ve Sprintu GT, konkrétně ve třídě GT3 je bodový stav velmi vyrovnaný. Na prvním místě se drží Richard Chlad jr., který vyhrál na Hungaroringu a v dalších dvou případech skončil na stříbrné příčce. Ze své pozice těží i díky tomu, že polský tým Olimp Racing rozdělil své síly a zatímco na Hungaroringu startoval obhájce titulu Marcin Jedlinski, na Red Bull Ringu absentujícího Jedlinskiho zastoupil Mateusz Lisowski.

Ve třídě GTC suverénně vládne Samuel Sládečka. Mezi pohárovými Lamborghini Huracán zatím nenašel přemožitele a vyhrál každý závod, v němž startoval. Za ním ve třech ze čtyř případů vždy dojel Bronislav Formánek z týmu Mičánek Motorsport.

Stejně úspěšné skóre jako Sedláček mají ještě další dva jezdci. Jedním z nich je Márk Jedloczy v kategorii TC-3000. Maďarský nováček za volantem Seatu Cupra ovládl závody před domácím publikem na Hungaroringu i o měsíc později na Red Bull Ringu. Totožnými výsledky se může pochlubit i Michal Makeš v Clio Cupu, který skvěle navázal na svou loňskou sezonu a zatím nenašel přemožitele.

V ESET TCR drží otěže Milovan Vesnič, který proměnil čtyři starty ve dvě prvenství a vede s desetibodovým náskokem před týmovým kolegou Jakubem Wyszomirskim.

V Twingo Cupu má převahu nad konkurencí junior Mark Škulj, který vyhrál tři závody a dominuje jinak velmi vyrovnanému pohárovému šampionátu.

Co se týče formule 3, hvězdou letošního ročníku je junior Tom Beckhäuser. Český závodník vyhrál tři závody a zaslouženě drží vedoucí příčku v průběžném hodnocení. Právě junioři si letošní formulovou sezonu podmanili a vévodí tabulkám i v kategoriích F4 (Stefan Fürtbauer) a formule Renault (Róbert Hefler).

Ze dvou odjetých vytrvalostních závodů si nejcennější trofej pokaždé odnesli Richard Chlad jr. v kategorii GT3, resp. Filip Sládečka v GTC. V rámci sportovních vozů jsou tak karty rozdány a horcí favoriti známi. Naproti tomu ve třídě -3500 je situace velmi otevřená, a zatímco první vytrvalost vyhrála dvojice Gábor Kismarty-Lechner a Csaba Tóth, v té druhé triumfoval Jáchym Galáš. Maďarská dvojice má nyní na českého pilota pětibodový náskok.

PRŮBĚŽNÉ HODNOCENÍ
Sprint
Endurance
ESET TCR