Kategorie GT4: Souboj BMW a Porsche

Kategorie GT4: Souboj BMW a Porsche

Souboj o titul v kategorii GT4 se nesl v duchu německých značek BMW a Porsche. Šampionem se nakonec stal Sandi Jeram s Porsche Cayman týmu Lema Racing, a sice díky jednomu startu navíc než konkurence.

Všechno začalo na Hungaroring. Oba sprinty si podmanili Matěj Pavlíček a Josef Knopp z týmu RTR Racing. Loňský šampion Pavlíček vyhrál s KTM první závod, Knopp ten druhý. Nicméně ESET Cup nebyl jejich prioritou a závod v Maďarsku pro ně byl v rámci šampionátu jediný.

Druhý v obou závodech na Hungaroringu skončil Petr Švantner z týmu Šenkýř Motorsport. Byl to jeho závodnický debut a za volantem BMW M4 GT4 se mu vskutku dařilo. Společně s Marianem Bížem a Samuel Vetrákem, kteří se o druhé týmové BMW dělili, patřil Švantner do programu pro začínající závodníky týmu Šenkýř Motorsport. Bíž a Vetrák se na Hungaroringu podělili o třetí místa ve sprintech. V tom druhém pak dojel na čtvrtém místě Sandi Jeram a získal důležité body do šampionátu. Pátý skončil Andrea Fontana.

Sezona pokračovala druhým podnikem na Red Bull Ringu. Šenkýř Motorsport byl zpět, stejně jako tým Lema Racing se Sandim Jeramem a jeho týmovými kolegy Predagem Šainovičem a Lucou Panizzim, kteří se dělili o Mercedes AMG GT4. V Rakousku startoval i Richard Haas s Porsche Cayman GT4 týmu MBB Racing.

Bíž dominoval prvnímu závodu a opět potvrdil svou rychlost. Jeram skončil druhý před Lucou Panizzim, jenž byl sice nejrychlejší mezi jezdci kategorie GT4, ale potíže v průběhu závodu měly za následek, že skončil třetí s kolem ztráty.

V druhém závodě nahradil Panizziho Predag Šainovič a vyhrál s těsným rozdílem. Vetrák a Švantner sice startovali s prvních dvou míst, ale Šainovič se posunul na čelo závodu a své první místo udržel až do cíle.

Situace na čele tabulky hrála ve prospěch týmu Šenkýř Motorsport. Bíž, Švantner a Vetrák vedli průběžné hodnocení, nicméně trojce už v ESET Cupu neměla pokračovat. Soustředili se na vytrvalostní závod v Barceloně. Otázkou tak bylo, zdali Jeram využije příležitosti k převzetí vedení. V Polsku chyběl, ale v Chorvatsku byl zpět na trati. Jeram vyhrál před Franjem Kováčem a Alexandrem Oberem, což znamenalo, že se ujal vedení v tabulce a kategorii GT4 nakonec vyhrál.

Standings GT LMP ESET GT