Kalendář pro sezonu 2020

Kalendář pro sezonu 2020

Podoba předběžného kalendáře pro rok 2020 již je známa. Šampionát čeká mimo jiné i návrat do Poznaně.

Do zkompletování letošního ročníku sice zbývá ještě podnik na Hungaroringu, již nyní ale víme, jak bude vypadat kalendář toho příštího.

Stejně jako letos i nadcházející sezona odstartuje v dubnu na Hungaroringu, kam série zavítá ve druhé polovině dubna. Pokračovat se bude po měsíční přestávce ve Štýrsku. Dějištěm druhého podniku totiž bude rakouský Red Bull Ring.

Poté ale přijde v porovnání s letošním harmonogramem první odlišnost. V pořadí třetí zastávkou příštího ročníku se totiž stane polská Poznaň, kam se šampionát vrátí v červnu po čtyřech letech. Po rakouském klání již tak na jezdce nebude čekat dlouhý dvouměsíční závodnický půst.

V případě zbývajících podniků se mnoho měnit nebude. Na konci července se totiž opět bude závodit v chorvatském Grobniku, konec srpna bude patřit Slovakia Ringu a začátkem září zavítá startovní pole do Brna. V tomto případě ale na Masarykově okruhu nepůjde o předposlední podnik jako letos, ale po dvou letech opět o finále sezony. Druhé klání na Hungaroringu totiž již součástí kalendáře nebude.

Předběžný kalendář 2020

17.-19.04. Hungaroring
16.-17.05. Red Bull Ring
06.-07.06. Poznaň
25.-26.07. Grobnik
22.-23.08. Slovakia Ring
05.-06.09. Brno