Kadlečík a Pekař stvrdili svými dalšími výhrami tituly v Clio Cupu

Kadlečík a Pekař stvrdili svými dalšími výhrami tituly v Clio Cupu

Druhý víkendový závod Clio Cupu na Slovakia Ringu nabídl stejné vítěze jako ten první. Martin Kadlečík vyhrál klasifikaci Clio IV, Tomáš Pekař dominoval klasifikaci Clio V. Podstatné pro oba České závodníky však bylo, že svými výhrami stvrdili zisk titulů šampiona.

Jezdci se na startovním roštu seřadili podle výsledků sobotního závodu, což znamená, že z první řady startovali Martin Kadlečík a Michael Hulm. Za nimi vyráželi na zhasnutí červených světel domácí Adam Konopka a Tomáš Pekař.

Výborně odstartoval Michael Hulm, který projel první a druhou zatáčku po boku Martina Kadlečíka. Byl to ale lídr průběžného pořadí, kdo udržel vedení a vydal se vstříc další výhře v sezoně. Pekařovi se podařilo předjet Adama Konopku a usadit se na třetím a zároveň prvním místě v rámci klasifikace Clio V.

Adam Konopka je však na domácím Slovakia Ringu velmi rychlý a na dlouhé rovince využil slipstream za Pekařem, čímž se dostal nejen před českého závodníka, ale i před druhého Hulma. Od svých pronásledovatelů se ovšem nedokázal odpoutat a Hulm žluté Clio IV těsně sledoval.

Nik Štefančič mezitím obdržel pětisekundovou penalizaci za předčasný start. Penalizace se mu měla připočíst k výslednému času, klíčové tak pro něj bylo, aby si vyjel co největší náskok před soupeři. Štefančič proto jezdil těsně za Pekaře a čekal na příležitost k předjetí. Ta sice nepřišla, důležité však bylo, že se mu podařilo vybudovat více než pětisekundový náskok před Szabolcsem Lantosem a své druhé místo za Pekařem si udržel. Za touto trojicí dojeli na Miha Primožič, Ivan Mandić, Henrik Seibel, Ondrej Fekete, David Malinkovski, Dejan Robida a Radoslav Obrtal.

Klasifikaci Clio IV vyhrál Kadlečík před Konopkou a Hulmem. Kadlečík s Pekařem tak mohou ještě před finálovým podnikem slavit titul šampiona. Jejich dominantní sezony podtrhuje fakt, že Pekař vyhrál osm závodů z deseti a Kadlečík proměnil v prvenství všech svých deset startů.