Junioři excelovali i na Red Bull Ringu

Junioři excelovali i na Red Bull Ringu

Juniorští závodníci ESET Cupu si o uplynulém víkendu opět odnášeli vítězné poháry. Trojice Jáchym Galáš, Matěj Pavlíček a Zénó Kovács dosáhli na prvenství ve svých kategoriích.

Celkem tři junioři se sešli v ESET GT. Český tým Mičánek Motorsport sestavil pro své mladé závodníky Galáše a Pavlíčka program na celou sezonu ESET Cupu a tato dvojice ve vozech Lamborghini Super Tropheo své třídě GTC zatím dominuje. Matěj Pavlíček byl tentokrát o něco rychlejší, což stvrdil oběma vítěznými kvalifikacemi. Jenže v prvním závodě přišel o své šance už v první zatáčce, kde najel na vnitřní obrubník a roztočil své lamborghini. Ačkoliv Pavlíček zahájil stíhací jízdu, na lídra Galáše už nestačil. V druhém závodě už nic neponechal náhodě a cílem projel s náskokem bezmála dvou sekund před Galášem. Oba jezdci tak v obou případech brali jedno prvenství a jedno druhé místo. V průběžném hodnocení je pak na prvním místě Galáš s těsným náskokem před Pavlíčkem.

Loňský šampion s monopostem F4 Zénó Kovács se letos soustředí na kategorii GT4, kde závodí s vozem BMW M4 GT4 týmu Racing Trevor. Maďarský závodník dominoval své kategorii jak v obou sprintech, tak i ve vytrvalosti a nad svými soupeři má převahu i v průběžném hodnocení šampionátu.

Startovní pole šampionátu ACCR Czech Formula tvoří výhradně juniorští závodníci, kteří v minulosti působili v motokárách. Zatímco na Hungaroringu dominoval oběma závodům Ethan Ischer, na Red Bull Ringu si v obou případech dojel pro vítězství James Egozi z týmu PHM Racing.

V TCR Eastern Europe dosáhl na jedno prvenství Milan Vuković s Renaultem Megane a jako první jezdec dosáhl na dvě výhry v letošní sezoně.