Josef Záruba: Brno pro nás mělo jedinečnou atmosféru

Josef Záruba: Brno pro nás mělo jedinečnou atmosféru

Josef Záruba z týmu Mičánek Motorsport obhájil titul v kategorii GTC. S novým vozem Lamborghini Huracán ST EVO se v úvodu sezony nejprve seznamoval, aby pak v jejím závěru dosáhl na absolutní vítězství před domácím publikem.

Letošní rok opět přinesl titul v ESET Sprint v kategorii GTC. Jak jste spokojen s průběhem sezony?
První rok s novým autem je vždy těžký, o to větší výzva to byla jak pro mě, tak pro celý tým. Na začátku jsme s tím trochu bojovali, jelikož auto bylo úplně nové, ale od půlky sezóny jsme ukázali skvělou týmovou práci a mně stačilo, si to už jenom ve skvěle nachystaném autě odsedět, za což patří velký díky teamu Mičánek Motorsport!

Vaším velkým soupeřem byl Dennis Waszek, který v polovině roku vyhrál tři závody za sebou. Byl těžkým oponentem?
Já jsem vždycky rád, když si můžu s někým zazávodit. Na Red Bull Ringu jsem měl na Jedlinského, a tak jsem při předjíždění o kolo pomalejších aut víc riskoval. Tím pro mě bohužel závod skončil. V Grobniku jsem si souboje s Dennisem užíval, na úzké trati jsme se několikrát prohodili ve vedení a oba závody byly skvělé. Určitě to byl výborný soupeř, vždy bojoval tvrdě, ale fair-play!

V Brně přišlo kýžené první celkové vítězství nad všemi. Byl to velký souboj s vozy GT3 i prototypy, jak obtížné je udržet tyto speciály za zády?
V Brně jsme byli doma, měli jsme tam plno sponzorů i přátel, díky nimž měl závod jedinečnou atmosféru, a to že se mi konečně po celé sezóně podařilo vyhrát absolutně, si myslím byla zasloužená tečka pro mě i celý tým za skvělou práci v průběhu roku. Inu, skvěle jsem odstartoval a pak už to bylo jen o tom neudělat chybu, což bylo trochu o nervy, když na mě celý závod blikal Richard Chlad jr., s kterým jsme sváděli bitvy od začátku sezóny. Ale povedlo se a mohli jsme jít slavit.

Kterého letošního vítězství si nejvíce ceníte?
Líbil se mi druhý závod na Slovensku, kde jsem výborně odstartoval a dlouho držel celkové vedení, i když před závodem mi bylo hrozně. No a samozřejmě Brno!

Který okruh v kalendáři Esetu vám sedl nejlépe?
Určitě Slovakia Ring.

Jaké máte plány na příští sezonu?
Máme nakročeno do Lamborghini Super Trofeo Europe, ale zatím ještě nic není jisté. Uvidíme, jaký seženeme rozpočet

COMMENTS