Jirko Malchárek vyhrál druhý Sprint, Gonda a Knoll bojovali o druhé místo

Úspěch domácích jezdců na Velké ceně Slovenska zpečetili v nedělním závodě Sprint +2.0 Jirko Malchárek a Richard Gonda.

Jirko Malchárek startoval s BMW M6 GT3 z pole-position a prakticky od prvního kola unikal svým soupeřům, takže cílem projel s náskokem téměř sedmi vteřin před krajanem Richardem Gondou. Ten po celý závod bojoval s týmovým kolegou Jakubem Knollem. Jejich souboji pozorně přihlíželi všichni členové týmu Šenkýř Motorsport v čele s šéfem Robertem Šenkýřem. Knoll s BMW M6 GT3 sice startoval až za Gondou s BMW Z4 GT3, ale v prvním kole se mu podařilo propracovat na druhou příčku, kterou poté tvrdošíjně hájil před domácím Gondou. K radosti diváků na tribunách se bílé BMW Z4 GT3 propracovalo na druhé místo v předposledním kole a Jakub Knoll se musel spokojit s bronzovou příčkou. Za trojicí BMW dojel Marcin Jedlinski s Porsche GT3 R týmu Olimp Racing a první pětku uzavřel sobotní vítěz Richard Chlad jr.

Další slovenský úspěch přivezl Matěj Konopka s Lamborghini Supertropheo, který ve třídě GTC vyhrál před Josefem Zárubou a Jiřím Stránským v červenobílých Lamborghini Supertropheo.

Ve třídě -3,5 si pro druhou výhru ze dvou startu dojel Daniel Skalický s BMW M3 GTR. Na stupních vítězů ho doplnili Milovan Vesnič (Audi RS3 LMS) a Rado Raspet (Seat Leon). Vesnič se zároveň stal vítězem třídy D6-5.

Závod SPRINT -2000 měl na nejvyšším pódiovém stupínku nestárnoucího Julu Končeka (Vauxhall Vectra) a ve třidě D4-1600 si druhý vítězný pohár odnesl Martin Hlavna s Fordem Fiesta.