Jesse Krohn vítězí v Endurance navzdory penalizaci

Jesse Krohn vítězí v Endurance navzdory penalizaci

Jesse Krohn z týmu Racing Trevor zvítězil v hodinové vytrvalosti na Slovakia Ringu. Nikým neohrožovaný finský závodník si vytvořil takový náskok, že pozdější dvacetisekundová penalizace s jeho výhrou neotřásla.

Z pole-position startující Dan Skočdopole si s prototypem LMP3 udržel vedení, zatímco na Filipa Salaquardu se v první zatáčce pokusil zaútočit Jesse Krohn s BMW. Oba velmi rychlí závodníci absolvovali první kolo ve velmi těsném sledu a schylovalo se k jejich souboji, bohužel lídr průběžného pořadí Salaquarda v druhém kole v prostoru startu a cíle náhle zpomalil, potýkající se s fatálními technickými potížemi svého doposud bezproblémového audi.

První místo v kategorii GT3 tak převzal Jesse Krohn a na druhém místě se držel Nicolas Leutwiler s Porsche 911, na kterého tvrdě dorážel Libor Milota, druhý muž průběžného pořadí v GT3. Milota si se švýcarským závodníkem brzy poradil a usadil se na druhé pozici. Čtvrtý jezdil v rámci GT3 Piotr Wira, pátý Stanislaw Jedlinski a šestý Dan Skalický.

S technickými problémy mimo jiné odstoupil i Petr Lisa s KTM GTX a zdálo se, že podvečerní vysoké teploty vzduchu i asfaltu dělají závodní technice potíže.

V kategorii GTC vedl Petr Brecka s porsche před lamborghini Jakuba Klobásy. Za nimi s odstupem kroužil Kurt Wagner, který ovšem před polovinou závodu vyjel mimo trať a uvízl v kačírku.

Ačkoliv si Dan Skočdopole vytvořil v první polovině závodů velký náskok, Miro Konopka se po pitstopu, během něhož i tankoval, dotáhl na českého lídra a začal souboj o absolutní první místo. Konopka nasadil na předjetí v zadní části okruhu v ostré pravé zatáčce, kde došlo mezi oběma jezdci ke kontaktu a Skočdopole dostal hodiny, zatímco Konopka pokračoval na prvním místě a později obdržel za incident desetisekundovou penalizaci. Tím problémy Dana Skočdopole naneštěstí nekončily. Mimo trať se dostal ještě jednou a v samotném závěru dostal defekt pneumatiky. Odhodlán dojet k mechanikům na výměnu si roztrhl plášť pneumatiky a velmi poškodil přední část karosérie. Nakonec ale dorazil na pitlane a mohl pokračovat na druhém místě před Adamem Zenterem.

Zajímavě se v závěru závodu začala vyvíjet situace na čele kategorie GT3. Krohn vyjel solidní náskok, ale po zastávkách v boxech se ukázalo, že při výjezdu z pitlane přejel bílou čáru a obdržel penalizaci dvaceti sekund, které mu měly být přičteny k celkovému výsledku.

Krohn držel 25sekundový náskok před Daanem Arrowem v Mercedesu AMG. V relativně silném provozu více než třiceti vozů bylo pro Arrowa těžké urvat z rozdílu potřebných pět sekund. Krohn si nakonec mohl oddychnout ještě před šachovnicovým praporkem, když Arrow vyjel mimo trať a Libor Milota se posunul na druhé místo. Arrow s Piotrem Wirem byli klasifikováni na třetím místě, za nimi dojel Nicolas Leutwiler, dále posádka Stanislaw Jedlinski-Kriystian Korzeniowski a šestý Dan Skalický.

V kategorii GTC zvítězil Jakub Klobása před Maxem Lahmerem, posádkou Petr Brecka-Karel Neff, Richardem Woschitzem a Mariuszem Nierychlewským. V GT4 byl nejlepší Antal Zsigo s BMW a v cestovních vozech nad 3500ccm zvítězil Artur Rowinski.

Endurance results official