Jerzy Spinkiewicz vítězí s Cliem V, Kadlečík zopakoval sobotní triumf

Jerzy Spinkiewicz vítězí s Cliem V, Kadlečík zopakoval sobotní triumf

Těsně před finálovým závodem víkendu, druhým sprintem Clio Cupu, se nad Hungaroringem stáhla černá mračna a každým momentem hrozil déšť. Start závodu byl odložen o několik minut a čekalo se na déšť, který stále nepřicházel a jezdci zůstávali na suchých pneumatikách.

Když vyrazili do zaváděcího kola, spustil se prudký déšť a nad okruhem zavlály červené vlajky. Jezdci opět zaparkovali na svých pozicích na startovním roštu a tentokrát přezouvali na mokré pneumatiky úplně všichni.

Závod byl odstartován za safety carem, takže první místo držel Martin Kadlečík, jakožto i lídr kategorie Clio IV, před Tomášem Pekařem, Jerzym Spinkiewiczem, Michaelem Hulmem, Nikem Štefančičem a dalšími.

Po dvou kolech za safety carem se začalo závodit. Jezdci začali opatrně, Kadlečík udržel vedení před Pekařem, na něhož dorážel Spinkiewicz a s odstupem za nimi jezdil Štefančič.

Spinkiewicz se propracoval před Pekaře a tím pádem na první místo klasifikace Clio V. Mezitím níže v pořadí došlo na několik výjezdů mimo trať, a když se Igor Tomljanović ocitl mimo trať hluboko v kačírku, safety car se opět vydal na trať.

Kadlečík tak vedl kategorii Clio IV, jeho nejbližším soupeřem byl až na celkovém šestém místě Richard Meixner. Celkově druhý Jerzy Spinkiewicz vedl kategorii Clio V před Pekařem, Štefančičem, Lantosem a Primožičem.

Sedm minut před koncem závodů zamířil safety car opět do boxu. Kadlečík opět udržel vedení, zatímco Pekař útočil na Spinkiewicze, ale neúspěšně. Spinkiewicz tak vyhrál kategorii Clio V před Pekařem, Štefančičem, Lantosem a Primožičem. Kadlečík byl nejlepší v Clio IV, druhé místo obsadil Meixner, Konopka, Hulm a první pětku uzavřel Jiří Zbožínek.