Jedloczy a Makeš získali maďarský double

Jedloczy a Makeš získali maďarský double

Dokonalý víkend prožili na Hungarororingu Mark Jedloczy v TC a Michal Makeš v Clio Cupu. Oba po sobotních výhrách ovládli i nedělní závody a z Maďarska odjíždějí jako dvojnásobní vítězové.

Nejrychlejší kvalifikační čas sice zajel Jedloczy, nicméně za nerespektování žlutých vlajek byl odsunut do druhé řady za Tamáse Tenkeho a Gábora Kismartyho-Lechnera. To znamenalo, že první tři místa na roštu patřila domácímu týmu Zengo Motorsport. Ze čtvrté pozice startoval Nemanja Milovanovics.

Pro Jedloczyho však ztráta pole-position neznamenala žádný problém a už v prvním kole se posunul na vedoucí příčku. Perfektně jedoucí junior zajížděl nejrychlejší kola a vzdaloval se svému pronásledovateli Milovanovicsovi, jenž rovněž prožil relativně poklidný závod a nikým neohrožován dokroužil do cíle na druhém místě.

Naopak o poslední zbývající místo na stupních vítězů se tvrdě bojovalo. Na třetím a čtvrtém místě se v úvodu závodu usadily černé seaty týmu Zengo, po několika kolech se ale mezi ně vklínil Jozsef Merk s ladou a dotahoval se na třetího Kismartyho-Lechnera. Těsný rozdíl mezi oběma vozy se smršťoval a narůstal v závislosti na provozu o kolo zpět jedoucího jezdců. Duel Seatu Leon a Lady Vesta nakonec přerušil výjezd safety caru, který peloton jezdců dovedl až do cíle.

Double z Hungaroringu si tak odváží Mark Jedloczy, za ním v druhém závodě dojel Nemanja Milovanovics a na stupních vítězů je doplnil Gábor Kismarty-Lechner. První tři místa v cíli tím pádem patřila vozům Seat Leon.

V rámci závodu TC byla na programu i druhá jízda Clio Cupu. První dvě místa na startu obsadila česká dvojice Michal Makeš a Petr Majer. Rybník jim ale vypálil Zoran Poglajen, který se v prvním kole posunul na vedoucí pozici a odrážel útoky včerejšího vítěze Makeše. Úřadující šampion Clio Cupu se po několika pokusech protáhl kolem oranžového clia Zorana Poglajena a od té doby bezpečně kontroloval čelo závodu. Po krátkém souboji se před Poglajena dostal i Makeš a slovinský závodník nakonec odstoupil. Martin Fischer byl klasifikován na třetím místě a čtvrtá pozice patřila Zoltánu Minkovi.

Výsledky závodu