Jedlinski získal ve sprintu sedmé letošní vítězství

Jedlinski získal ve sprintu sedmé letošní vítězství

Nedělní sprintový závod na Slovakiaringu přinesl Marcinu Jedlinskému sedmé letošní vítězství. Josef Záruba dojel do cíle jako druhý celkově a zvítězil ve třídě GTC. Libor Milota skončil třetí. Matěj Pavlíček zvítězil v GT4 a Jacek Zielonka v LMP.

Po startu jsme byli svědky podobného obrázku jako v sobotním sprintu. Záruba se dostal do čela a Jedlinski se propadl na druhé místo. Polák ale ani v tomto případě nezůstal na stříbrné příčce dlouho a již během prvního kola se vrátil do vedení zpět. Pak už to bylo v jeho podání suverénní tažení, na jehož konci se mohl radovat ze sedmého letošního sprintového vítězství.

Josef Záruba dosáhl stejných výsledků jako v sobotu. Celkově se pilot stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra umístil na druhé příčce a v rámci třídy GTC zvítězil. Třetí dojel v celkovém pořadí Libor Milota, který bral druhou příčku v rámci GT3.

Libor Milota skončil v GT3 na třetí příčce. Foto: Petr Frýba

Za třetím místem v hodnocení GT3 dlouho směřoval Piotr Wira. V závěru ale pilot stáje Good Speed Racing kolidoval se soupeřem a jeho účinkování skončilo v kačírku. Po jeho odstoupení získal třetí místo v rámci GT3 Gregor Zsigo. V GTC vystoupili s Josefem Zárubou na pódium druhý Dennis Waszek a třetí Adam Rzepecki.

V GT4 si po souboji s Ferencem Ficzou dojel pro další letošní vítězství Matěj Pavlíček. Ficza se musel spokojit se druhou příčkou a Aliyyah Kolocová dojela třetí. V LMP zvítězil Jacek Zielonka.

Úvodní foto: Petr Frýba