Jedlinski si připsal druhé letošní vítězství v GT sprintu

Jedlinski si připsal druhé letošní vítězství v GT sprintu

Sobotní GT sprint se stal na Slovakiaringu kořistí Marcina Jedlinského. Druhý skončil v hodnocení GT vítěz kategorie GTC Dennis Waszek a třetí dojel David Vršecký. Ve třídě GT4 zvítězil Matěj Pavlíček a mezi prototypy Miro Konopka.

Jedlinski sice startoval do závodu z prvního místa, hned v úvodu se ale v hodnocení GT propadl na druhou příčku za účastníka kategorie GTC Dennise Waszka. Ještě během prvního kola se ale před něj vrátil zpět a poté ho už nikdo neohrozil.

Dennis Waszek sice vedení z úvodu neuhlídal, i tak ale dokázal držet krok s vozy kategorie GT3 a v hodnocení GT skončil na celkovém druhém místě. Současně se radoval z vítězství v rámci GTC. Pódium hodnocení GT doplnil třetí David Vršecký, který skončil v kategorii GT3 na druhé příčce.

Kromě Jedlinského s Vršeckým bral v kategorii GT3 pódiové umístění také loňský šampion GT3 sprintu Gregor Zsigo. Slovák dojel na třetím místě.

Za vítězným Dennisem Waszkem skončil ve třídě GTC na druhém místě Tomáš Miniberger. Jezdec a šéf stáje RTR Projects v jedné osobě závodil se zbrusu novým vozem KTM X-Bow GTX, který si dnes odbyl v našem šampionátu premiéru. Na stříbrný výsledek dosáhl i přesto, že se během závodu ocitl v hodinách. Třetí v GTC dojel Adam Rzepecki.

Tomáš Miniberger startoval s vozem KTM X-Bow GTX. Foto: RTR Projects

RTR Projects nezískalo v sobotním sprintu pódiové umístění pouze díky Tomáši Minibergerovi v GTC. V GT4 totiž zvítězil jezdec stáje Matěj Pavlíček a jeho týmový kolega Sergej Pavlovec obsadil třetí příčku. Mezi oba se vklínil druhý Ferenc Ficza z Trevor Racingu.

V prototypech jsme viděli rodinný souboj o vítězství. Jeho aktéry byli Miro Konopka a jeho syn Maťo Konopka, oba hájící barvy stáje ARC Bratislava. Z vítězství se nakonec radoval Miro, zatímco Maťo se musel spokojit se druhou příčkou. Třetí dojel Jacek Zielonka.