Jedlinski se protrápil ke třetímu vytrvalostnímu vítězství

Jedlinski se protrápil ke třetímu vytrvalostnímu vítězství

Marcin Jedlinski se stal i v Poznani vítězem vytrvalostního závodu, a to i přesto, že ho během něj potkala řada potíží. Druhé místo brali Gregor Zsigo s Dennisem Waszkem a třetí skončil vítěz kategorie GT4 Ferenc Ficza. V GTC zvítězili Dennis a Boleslav Waszkovi a v TCR Adam Puciata s Adamem Bougsiou.

Sobotní program tradičně uzavřel hodinový vytrvalostní závod. Zatímco předcházející sobotní závody se zvládly odjet na suchu, přestože nějaké kapky deště na trať spadly, před vytrvalostním kláním se v Poznani rozpršelo a start závodu byl téměř o hodinu odložen. Po startu odjeli piloti na mokré trati prvních osm minut za zpomalovacím vozem a až poté se přešlo do závodního režimu. Zpomalovací vůz se pak na trati kvůli incidentům objevil ještě dvakrát.

Vítězně nakonec vyšel z této bláznivé bitvy Marcin Jedlinski a ani na své domácí půdě tak nepoznal první letošní vytrvalostní porážku. Zatímco v závodech na Hungaroringu a na Slovakiaringu ale dominoval, dnes jeho cesta za vítězstvím nebyla vůbec hladká.

Problémy postihly Jedlinského krátce poté, co se začalo závodit. Dostal se totiž do hodin a spadl až na chvost startovního pole, čímž pustil do čela posádku Trevor Racingu ve složení Gregor Zsigo a Dennis Waszek. Později se sice byl Jedlinski schopen propracovat na druhou příčku, jeho trápení ale pokračovalo. Mimo jiné totiž kolidoval s vozem závodícím v rámci polského šampionátu, udělal si další výlet mimo trať nebo se znovu ocitl v hodinách.

Na čele mezitím stále uhánělo BMW posádky Gregor Zsigo-Dennis Waszek a vypadalo to, že si dvojice dojede pro první letošní vytrvalostní vítězství. Během druhého pobytu zpomalovacího vozu na závodní dráze se ale jejich auto ocitlo v hodinách. Touto chybou ztratili Zsigo s Waszkem spoustu času a posunul se před ně Jedlinski.

Gregor Zsigo a Dennis Waszek sice sahali po vítězství, nakonec jim ale musela stačit druhá příčka. Foto: Petr Frýba

Jedlinski zápasil s vozem i po restartu, když dvakrát vyjel ven z dráhy. Dokonce obdržel i penalizaci průjezdu boxy. Ani to ho ale z prvního místa nesesadilo a v cíli mohl slavit další triumf. Dennis Waszek a Gregor Zsigo se museli spokojit se druhou příčkou. Třetí dojel mezi GT vozy Ferenc Ficza, který slavil výhru v GT4.

Ficza ukončil v GT4 vítězné tažení stáje RTR Projects, která s posádkou Matěj Pavlíček – Erik Janiš ovládla v rámci GT4 úvodní dva závody. Ani v Poznani ale český tým, který tentokrát nasadil po boku Matěje Pavlíčka bývalého pilota formule 1 Tomáše Engeho, na stupních vítězů nechyběl. Enge s Pavlíčkem totiž skončili druzí. Třetí pozici brali v GT4 Grega Šimunovič a Mathias Lodi ze stáje Lema Racing.

Dennise Waszka jsme během vytrvalosti neviděli pouze s BMW stáje Trevor Racing. Nastoupil i v Lamborghini týmu Duck Racing, kde tvořil posádku se svým otcem Bolkem Waszkem. A spolu s ním ovládl hodnocení třídy GTC. V TCR byli nejlepší Adam Puciata a Adam Bougsiaa.