Jedlinski ovládl i druhou letošní vytrvalost

Jedlinski ovládl i druhou letošní vytrvalost

I druhý letošní vytrvalostní závod ovládl v hodnocení GT Marcin Jedlinski. Druzí skončili Gregor Zsigo s Dennisem Waszkem a na třetí příčce dojeli Tomáš Miniberger se Sergejem Pavlovcem, kteří vyhráli v kategorii GTC.

Po vítězství ve vytrvalostním závodě při úvodním podniku na Hungaroringu ovládl Marcin Jedlinski hodnocení vozů GT také při hodinové vytrvalosti na Slovakiaringu. Jeho cesta za vítězstvím se nesla v podobném duchu jako v dnešním sprintu. Polák se totiž po startu z pole position propadl na druhé místo za Dennise Waszka ze stáje Trevor Racing. Brzy se ale před něj posunul zpět. Během závodu se sice Jedlinski jednou ocitl mimo trať, jeho vedení se tím ale do bezprostředního ohrožení nedostalo a zvítězil.

Dennis Waszek a jeho parťák Gregor Zsigo se museli jak v celkovém hodnocení GT, tak v klasifikaci třídy GT3 spokojit se druhým místem. Třetí dojela posádka stáje RTR Projects ve složení Tomáš Miniberger a Sergej Pavlovec se zbrusu novým vozem KTM X-Bow GTX. Dvojice současně mohla slavit vítězství v kategorii GTC.

Třetí místo v kategorii GT3 vybojoval Stanislaw Jedlinski, otec a současně týmový kolega vítězného Marcina. Jedlinskému staršímu se podařilo dosáhnout na bronzový výsledek i přesto, že se během závodu ocitl v hodinách. Smolný závod zažila posádka stáje Buggyra Zero Mileage Racing ve složení David Vršecký a Aliyyah Kolocová. Tu trápily během závodu technické potíže. Do cíle sice dojela, nebyla však ani klasifikována.

Stanislaw Jedlinski skončil v kategorii GT3 třetí i navzdory hodinám.

V kategorii GTC doplnili na stupních vítězů Tomáše Minibergera se Sergejem Pavlovcem Boleslav Waszek se svým synem Dennisem, kteří skončili druzí. Dennis Waszek vystřídal svého otce za volantem vozu Lamborghini poté, co dokončil svůj úsek u stáje Trevor Racing.

V GT4 pokračovaly na vítězné vlně Matěj Pavlíček s Erikem Janišem. Stáj RTR Projects si tak ze slovenské vytrvalosti odnesla hned dvě trofeje za vítězství. Druhé místo obsadili Grega Šimunovič s Mathiasem Lodim, přestože v závěru odstoupili. Na pódium se vešel i druhý vůz KTM X-Bow GT4 stáje RTR Projects. V něm se střídali Filip Sajler a jeho manželka Gabriela Sajlerová, kteří dojeli třetí. Ference Ficzu, který patřil v GT4 mezi největší favority, vyřadily technické problémy. V prototypech slavil triumf Miro Konopka.