Jedlinski opět vítězí, závod se dokončoval za safety carem

Jedlinski opět vítězí, závod se dokončoval za safety carem

Krátce po poledni byl na pořadu dne druhý závod ESET Sprint, do kterého z první řady startovali Marcin Jedlinski a Jakub Knoll. Ve skrumáži v první zatáčce se však na druhé místo za Jedlinského protlačil Richard Chlad jr. a oba tak utvořili vedoucí tandem značek Audi.

Jedlinski opět vévodili startovnímu poli a Chlad jr. ho sledoval z nepatrné vzdálenosti. Naproti tomu za nimi se velmi ostře bojovalo. Po dvou kolech se vytvořila čtyřčlenná skupinka jezdců v pořadí Miro Konopka, Jakub Knoll, Dennis Waszek a Josef Záruba. Všichni mezi sebou tvrdě soupeřili a na trati, kde se těžce předjíždí, hledali jakoukoliv skulinu. První úspěch slavil Záruba, který předjel Waszka a posunul se na celkové páté místo. Na konci cílové rovinky se pak chystal na útok na Knolla, ale tlačenice v první zatáčce, doprovázena o kolo zpět jedoucím jezdcem, nakonec nabídla šanci Waszekovi k návratu na pátou příčku.

Hned v dalším kole předjel Waszek bílé BMW Jakuba Knolla. Ten mu ale předjetí záhy vrátil a sám zaútočil na lídra této skupinky – Miru Konopku. Jejich souboj v esíčkách přímo před tribunou nad boxy však skončil vzájemnou havárií. Vyostřený souboj Konopka-Knoll na sluncem rozpáleném Grobniku vyústil v takovou ránu, že oba zůstaly stát na travnatém povrchu a na dráhu musel vyjet safety car, který celé startovní pole dovedl až do cíle. Miro Konopka pak celou situaci zhodnotil slovy „závodní incident“.

Závěrečný souboj se tak nekonal. Marcin Jedlinski pohodlně dokroužil do cíle na prvním místě, za ním skončil Richard Chlad jr. a na třetí příčce byl klasifikován Dennis Waszek, jenž se zároveň stal vítězem kategorie GTC.

„Byl to hodně napínavý souboj. Navzájem jsme se předjížděli, do toho se připlétali pomalejší jezdci a podobně. Závod jsem si užil a vítězství v GTC mě velmi těší. Ta nehoda mezi Knollem a Konopkou se sice odehrála přede mnou, ale prakticky jsem nic neviděl,“ řekl v cíli Dennis Waszek.

Celkově čtvrtý a druhý v GTC byl Josef Záruba a první pětku uzavřel Matěj Konopka, jenž na stupních vítězů pro pohárové vozy doplnil Waszka a Zárubu.

V kategorii GT3 Trophy vyhrál Lubomír Jakubík s BMW Alpina B6, za ním skončil týmový kolega z Racing Trevor Gregor Zsigo s BMW M4 GT3.

V úvodu závodu svedli v kategorii TCR krásný souboj Milovan Vesnič a Václav Nimč. Srbský pilot Seatu Cupra však po několika kolech ujel svému českému pronásledovateli s Audi RS3 a po včerejších potížích převzal pohár pro vítěze. Nimč si pak po sobotním vítězství odnáší i pohár za druhé místo. Na stupních vítězů je ještě doplnil Rakušan Tessitore s Opelem Astra.

Výsledky

ESET Sprint

 1. Marcin Jedlinski – Audi R8 LMS
 2. Richard Chlad jr. – Audri R8 LMS
 3. Dennis Waszek – Lamborghini Huracán

GTC

 1. Dennis Waszek – Lamborghini Huracán
 2. Josef Záruba – Lamborghini Huracán
 3. Milan Galáš – Porsche 911

GT3 Trophy

 1. Lubomír Jakubík – BMW Alpina B6 GT3
 2. Gregor Zsigo – BMW M4 GT4

TCR

 1. Milovan Vesnič – Seat Cupra TCR
 2. Václav Nimč – Audi RS3 LMS
 3. Tessitore – Opel Astra TCR

COMMENTS