Jedlinski kraloval i druhému slovenskému GT sprintu

Jedlinski kraloval i druhému slovenskému GT sprintu

Také druhý sprintový závod vozů GT patřil na Slovakiaringu Marcinu Jedlinskému. Druhý skončil vítěz kategorie GTC Dennis Waszek a třetí Sergej Pavlovec. V GT4 triumfoval Matěj Pavlíček a mezi prototypy Miro Konopka.

Na startovním roštu patřilo v rámci klasifikace GT pole position Gregoru Zsigovi. Jako druhý vyrážel Dennis Waszek a třetí byl Marcin Jedlinski. Podobně jako v sobotním sprintu ale vyšly úvodní metry nejlépe Waszkovi, který se ujal vedení. Dobře odstartoval také pilot stáje RTR Projects Sergej Pavlovec ve voze KTM X-Bow GTX a posunul se na druhou příčku. Jedlinski se zařadil na třetí příčku, zatímco Zsigo se propadl na čtvrtou pozici.

Ještě v prvním kole se ale Jedlinski posunul před Pavlovce a později pokořil i Waszka. Poté už ho nikdo zastavit nedokázal a dojel si jak pro celkové vítězství v rámci klasifikace GT, tak v kategorii GT3. Dennis Waszek projel pod šachovnicovou vlajkou jako druhý a připsal si vítězství v GTC. Sergej Pavlovec skončil v GT na třetí příčce a zároveň na druhé pozici v GTC.

Marcina Jedlinského doprovodili v kategorii GT3 na stupních vítězů Piotr Wira a Petr Kačírek. Zatímco Wira dojel druhý, Kačírek obsadil třetí příčku. Jen těsně za českým pilotem dorazil do cíle Stanislaw Jedlinski, který skončil v GT3 čtvrtý.

Smolné odpoledne zažili Aliyyah Kolocová ze stáje Buggyra Zero Mileage Racing a Gregor Zsigo. Ani jeden z nich totiž do cíle nedojel. Zatímco Kolocovou vyřadil v úvodu defekt pneumatiky, Zsigo odstoupil mimo záběry kamer.

V kategorii GTC skončil za Dennisem Waszkem a Sergejem Pavlovcem jako třetí Adam Rzepecki. Polák byl schopen dokončit závod na pódiu i přesto, že dvakrát vycestoval mimo trať.

Adam Rzepecki sice dvakrát vycestoval z dráhy, přesto ale vystoupil na stupně vítězů kategorie GTC.

V GT4 si dojel stejně jako včera pro vítězství Matěj Pavlíček. Druhý skončil Ferenc Ficza a třetí Tomáš Miniberger. Mezi prototypy kraloval Miro Konopka. Druhou pozici obsadil jeho syn Maťo Konopka. Třetí příčku bral Jacek Zielonka, přestože si v úvodu udělal výlet mimo trať.