Jedlinského vítězný návrat

Jedlinského vítězný návrat

Marcin Jedlinski už je zase na vítězné vlně. Polský jezdec dominoval v prvním GT sprintu předposledního podniku na Slovakiaringu. Josef Záruba dojel druhý a současně zvítězil v GTC. Třetí skončil Jacek Zielonka, který ovládl třídu LMP. V GT4 si připsal další letošní vítězství Matěj Pavlíček.

Minulý měsíc v Grobniku sice Marcin Jedlinski chyběl, tento víkend je ale zpět v akci a opět dominuje. Pilot stáje Olimp Racing totiž v prvním sprintu zářil. Po startu z pole position se sice v úvodu propadl za Josefa Zárubu a Dennise Waszka na celkové třetí místo, ještě během prvního kola ale oba jezdce předjel a od té doby už neměl konkurenci. Jednalo se o jeho šesté letošní vítězství ve sprintu. Poláka nepřipravila o první místo ani desetisekundová penalizace za kolizi s Liborem Milotou.

Josef Záruba se sice krátce po startu dostal do vedení, nakonec se ale jezdec stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra musel spokojit se druhou příčkou. I on se ale mohl radovat z vítězství, a to ve třídě GTC. Na celkové pódium vystoupil i třetí Jacek Zielonka, vítěz třídy LMP.

Jacek Zielonka vyhrál třídu LMP. Foto: Petr Frýba

V GT3 doplnili na pódiu Jedlinského druhý Gregor Zsigo a třetí Piotr Wira. Pro Libora Milotu skončil první závod po návratu čtvrtou příčkou. Později byl ale kvůli technickým nesrovnalostem diskvalifikován. V GTC skončili za Josefem Zárubou druhý Dennis Waszek a třetí Adam Rzepecki.

Matěj Pavlíček dosáhl na další letošní triumf v GT4. Za ním dojeli druhý Ferenc Ficza a třetí David Vršecký.

Úvodní foto: Petr Frýba