Jakub Knoll se stal absolutním vítězem ESET V4 Cupu v sezoně 2017

Jakub Knoll sesadil z trůnu ESET V4 Cup slovenského jezdce Miru Konopku a jako první Čech se stal celkovým vítězem ESET V4 Cupu.

Jezdec týmu Šenkýř Motorsport se v letošní sezoně objevoval za volantem vozů BMW M6 GT3 a BMW Z4 GT3. Dohromady nasbíral 185 bodů, přičemž za vytrvalostní závody získal 43 bodů a za sprinty 142 bodů. Knollovým největším soupeřem o celkové vítězství byl Richard Chlad jr. s Audi R8 LMS ultra GT3, který sice ve sprintech posbíral více bodů, ale ve vytrvalostech měl horší skóre, takže v celkovém součtu nakonec na Knolla ztratil šest bodů.

Třetí místo patří Josefu Zárubovi s Lambroghini Supertropheo, který ve sprintech a vytrvalosti ovládl kategorii GTC. Za českou trojicí pak skončil Slovák Jirko Malchárek, jenž odjezdil část sezony s BMW M6 GT3. První pětku pak uzavřel šampion vytrvalosti Robert Šenkýř.

Jiří Stránský, týmový kolega Josefa Záruby, obsadil v konečném hodnocení šesté místo a sedmý skončil loňský šampion Miro Konopka, který kvůli startu v 24h Le Mans neabsolvoval celou sezonu. Posledním jezdcem, jenž se dostal přes hranici sta bodů, byl Daniel Skalický s 111 body na kontě.