Jakub Knoll: Konkurence v GT3 hodně vzrostla

Jakub Knoll: Konkurence v GT3 hodně vzrostla

Jakub Knoll v barvách týmu Šenkýř Motorsport letos dosáhl na tři prvenství ve sprintu a vytrvalostním závodu a stabilními výsledky získal titul šampiona ESET V4 Cupu. Sezonu ale rozhodně jednoduchou neměl, protože konkurence mezi vozy GT3 nadále sílí.

Ve sprintu jste skončil celkově druhý a ve vytrvalosti vám patřilo sedmé místo, což vám dohromady vyneslo vítězství v ESET V4 Cupu. Jak jste tedy spokojen s letošní sezonou?
Pocity z letošní sezony mám dost smíšené. Na jednu stranu jsem si užíval spolupráci s týmem Šenkýř Motorsport, protože všechno fungovalo na jedničku. Po celou sezonu jsme neměli jediný technický problém a auto bylo pokaždé výborně připraveno. Na druhou stranu mě mrzí moje výkony, které bohužel nebyly moc dobré. Výsledkově se to sice sešlo, ale bylo to do značné míry dílem štěstí a náhody.

Loňskou sezonu jste absolvoval s BMW Z4 GT3 a letos jste usedl do novějšího modelu M6. Jak rychle jste se s autem sžil?
Obecně mi vždy chvíli trvá, než si na nové auto zvyknu, a to se potvrdilo i letos. Oba vozy jsou hodně rozdílné, ale jedná se o špičkovou techniku, se kterou je radost závodit.

Vozy GT3 jsou skutečně špičkovou technikou, jak je z vašeho pohledu silná konkurence v této třídě?
Oproti minulým sezonám konkurence hodně vzrostla – minimálně co se počtu moderních GT3 týká, což bylo pro šampionát jedině dobře a doufám, že to tak bude pokračovat.

Oproti loňsku jste jel i pár vytrvalostních závodů, co stálo za tímto rozhodnutím?
Letos jsem se zúčastnil dvou vytrvalostních závodů a v obou případech šlo především o to, abych se na závodech více svezl. Na Hungaroringu šlo primárně o to, abych se dostal na úvod sezony více do tempa, zatímco v Brně jsem hodinovku bral jako přípravu na poslední podnik International GT Open, kterého se plánuji zúčastnit.

Jaká je vaše nejlepší vzpomínka na letošní sezonu?
Vysloveně nejlepší vzpomínku na letošní sezonu nemám. Sice jsem zaznamenal tři vítězství, ale ani jedno z nich nebylo úplně zasloužené a plnohodnotné. Nejpovedenější pro mě ale asi byly závody na Red Bull Ringu.

Kdy vám bylo za volantem nejhůř?
Určitě při závodech v Mostě, kde jsem i na moje poměry podával velmi slabé výkony po celý víkend.

Jaké máte plány na příští sezonu?
Pokud se nestane nic neočekávaného, měl bych i v roce 2018 závodit v týmu Roberta Šenkýře s BMW M6 GT3. Ohledně šampionátu zatím rozhodnutí nepadlo.

 

COMMENTS