Jakub Knoll: Jsem zvědav, jak nám bude Grobnik sedět

Jakub Knoll: Jsem zvědav, jak nám bude Grobnik sedět

Jakub Knoll s BMW M6 GT3 týmu Šenkýř Motorsport se v průběžném hodnocení sprintů ESET MMSR drží na třetí příčce za vedoucími vozy Audi R8 LMS GT3. Jako souboj výrobců tuto situaci ale nevnímá, jde mu o to, aby porážel soupeře nehledě na jméno či název značky.

Letošním ročníku vévodí Marcin Jedlinski a za ním se drží Richard Chlad jr. Jakou šanci má Jakub Knoll proti tomuto tandemu s Audi, který zatím na nejvyšší stupínek nikoho nepustil?

„S výborným BMW M6 od týmu Roberta Šenkýře je to určitě možné, jen bych musel podávat lepší výkony, než letos zatím předvádím. Každopádně dosavadní průběh sezony jako souboj značek neberu, spíš jako bitvu jednotlivých týmů a jezdců,“ vysvětlil Knoll.

Za necelé tři týdny se ESET MMSR přesune na chorvatský okruh Grobnik, který bude pro drtivou většinu startovního pole velkou neznámou. Právě zde je šance se prosadit.

„Myslím, že vpředu budou podobná jména, jako tomu bylo v předchozích závodech. Podobně jako většina ostatních, ani já nemám s Grobnikem žádné zkušenosti, takže jsem zvědav, jak mi bude okruh sedět. Podle videa vypadá trať docela zajímavě, tak snad se to potvrdí i na závodech,“ pokračoval Knoll, který kromě sprintu startuje i ve vytrvalosti. Hodinové vytrvalosti však bere více méně jako přípravu na sprinty. Ani neplánuje odjet všechny závody endurance, takže ambice na dobré umístění v šampionátu si nedělá.

„Navíc jsme se na Hungaroringu moc nesvezli, protože nás postihly technické problémy. Na Red Bull Ringu sice vše klapalo, můj kolega Richard Gonda předvedl výborný výkon, ale mně se závod bohužel moc nevydařil. Důležité jsou pro mě sprinty, kde chci podávat lepší výkony než v první půlce sezony, která pro mě zatím nebyla moc úspěšná,“ dodal Knoll na závěr.

COMMENTS