Jaka Marinšek zvítězil v těsném souboji Twingo Cupu

Jaka Marinšek zvítězil v těsném souboji Twingo Cupu

V dopoledních hodinách odstartovala na Hungaroringu nová sezona Twingo Cupu. Úvodní závod nabídl atraktivní podívanou na osmnáctičlenné pole, z kterého jako vítěz vzešel Jaka Marinšek.

První řadu na startu nedělního prvního závodu obsadili Gašper Dernovšek a Mark Škulj, ovšem ještě než zhasla červená světla, Škulj se pohnul o dva metry dopředu a vysloužil si penalizaci průjezd boxy. Vzápětí byl závod odstartován a na více než čtyřkilometrovém okruhu se vytvořily skupinky urputně bojujících závodníků.

Pětadvacetiminutový sprint byl charakteristické pro časté předjíždění a jízdu v závětří. Na čele se vytvořila šestičlenná skupina a teprve v pozdější fázi závodu se lídři separovali na trojici Gašper Dernovšek, Nik Štefančič a Jaka Marinšek. S blížící se šachovnicovým praporkem se jejich souboj vyostřoval a Marinšek těsně uhájil první příčku před Dernovškem a Štefančičem. Nicméně po závodě obdržel Dernovšek dvousekundovou penalizaci za traťové limity a ve výsledcích se propadl na třetí pozici. Se značným odstupem dojel na čtvrtém místě Škulj a první pětku uzavřel Matevz Habjan.

Výsledky závodu