Jak se vedlo juniorům? Vítězně!

Jak se vedlo juniorům? Vítězně!

Na Red Bull Ringu závodilo v rámci ESET V4 Cupu přesně patnáct juniorů a řada z nich potvrdila svou pozici vycházejících hvězd okruhového motorsportu.

Hovořit o Michalu Makešovi jako o teprve vycházející hvězdě je tak trochu protimluv. Mladý závodník už totiž prokázal svůj talent v předchozím roce a teď pokračuje v nastoleném vítězném trendu. Makeš si doslova podmanil Clio Cup už v roce 2018 a stejným způsobem vládne tomuto pohárovému seriálu i letos. Jeho dvě vítězství v Red Bull Ringu potvrzují fakt, že převyšuje konkurenci a směřuje k obhajobě titulu. V Clio Cupu však nebyl jediným juniorem. Maďar Levente Losonczy předvedl potenciál už v první jízdě v podobě čtvrté pozice v cíli a bude zajímavé sledovat, jak se mu bude dařit v dalších podnicích sezony.

I junior Jáchym Galáš má za sebou zkušenosti z loňského roku, které letos může využívat za volantem Volkswagenu Golf TCR. Mladá krev jde dopředu a potvrdil to i Dušan Kouřil s Hyundai i30 TCR. Tito dva junioři proháněli starší kolegy v obou závodech ESET TCR a k vítězství kteréhokoliv z nich chyběl jen krůček. Oba si nakonec z ESET TCR odnesli poháry za druhé místo, přičemž Galáš ještě přidal premiérové prvenství ve vytrvalostním závodu, kdy za zády udržel zkušenou posádku Petr Fulín–Carol Wittke. Lze tedy očekávat, že triumf ve sprintu na sebe nenechá dlouho čekat.

Největší zastoupení juniorů bylo možné najít ve formulích. V Rakousku se sešly více než tři desítky monopostů a v nich sedělo sedm juniorů. Nejvíce byl vidět Tom Beckhäuser, který vyhrál druhý závod kategorie F3 a upevnil si čelní pozici v průběžném hodnocení. Andrea Cola, druhý junior v F3, se sice tentokrát na stupně vítězů nepodíval, ale jízdou na suchu i v dešti rozhodně prokazoval svůj jezdecký um.

Ve třídě formule Renault se znovu objevili Robert Hefler a Nikolas Szabo, kteří po víkendu na Red Bull Ringu drží první dvě místa v průběžném hodnocení kategorie. Především Hefler může mít při ohlédnutí za víkendem radost, neboť v náročných mokrých podmínkách druhého závodu dojel na bronzové příčce. Junioři vládnou i v F4, kde se do vedení dostal Stefan Fürtbauer před Maruisem Morosanem.

Dvojnásobné vítězství v Twingo Cupu si odnesl junior Mark Škulj, jenž má nakročeno k celkovému vítězství. Slovinec převyšuje svou konkurenci v každém závodě a dává vyniknout mladické rychlosti a dravosti. Tyto vlastnosti předvedl na Red Bull Ringu i Matěj Korený, kterému se v Rakousku dařilo a dojel na čtvrtém a pátém místě. Třetím juniorem v poli byl Mark Mramor, který dojel ve druhém závodě na šesté pozici.

V pohárovém poli Cruze Cupu zastupoval juniory Patrick Tiefenbacher, který se hned na první pokus protlačil na stupně vítězů a odnésl si pohár za třetí místo.

Samostatnému hodnocení juniorských závodníků po Red Bull Ringu vévodí Mark Škulj s těsným náskokem před Michalem Makešem a Andreem Colou.

Průběžné pořadí
ESET V4 CUP – JUNIOR TROPHY