Jáchym Galáš zakončil sezonu čtvrtým vítězstvím v řadě

Jáchym Galáš zakončil sezonu čtvrtým vítězstvím v řadě

Jáchym Galáš pokračoval ve své skvělé formě i v nedělních jízdách na Automotodromu Brno. V Clio Cupu nejprve zajel nejrychlejší kvalifikační čas a v závodě nedal nikomu šanci, díky čemuž už počtvrté za sebou převzal vítězný pohár.

Galáš startoval z prvního místa před Petrem Majerem, jako třetí vyrazil do závodu Michal Makeš, za ním Alfred Kramer, Miha Primožič a Sebastian Kolakowski. Letmý start byl velmi těsný, ale v hloučku rychle jedoucích vozů si Galáš udržel první místo a poté jen kontroloval vedení a zpětná zrcátka.

„Jsem rád, že se mi podařilo vyhrát počtvrté za sebou. V Brně se mi moc líbí, je to krásná trať v krásném prostředí. O mém dnešním vítězství rozhodl především dobrý start, kdy se mi v prvních dvou zatáčkách podařilo vybudovat náskok a ten jsem si držel až do konce,“ prozradil Jáchym Galáš, za nímž se odehrávala bitva o zbylé dvě příčky na stupních vítězů.

Petr Majer, Alfred Kramer, Michal Makeš a Miho Primožič byli aktéry atraktivního souboje a tato čtyřčlenná skupinka si několikrát vyměnila pořadí. Navzdory několika opravdu těsným momentům všichni vydrželi až do cíle a byl to Petr Majer, který udržel druhou příčku před Alfredem Kramerem. Na Michala Makeše zbyla čtvrtá pozice a první pětku uzavřel Miha Primožič.

Dalším vítězstvím v Clio Cupu III dokončil dominantní sezonu Sebastian Kolakowski, jenž dojel do cíle před šampionem Clio Cupu z roku 2016 Maciejem Szkudlarkem.

Clio Cup
1. Jáchym Galáš
2. Petr Majer
3. Alfred Kramer

Clio Cup III
1. Sebastian Kolakowski
2. Maciej Szkudlarek

COMMENTS