Jáchym Galáš se vrací do ESET Cupu, bude závodit s Lamborghini

Jáchym Galáš se vrací do ESET Cupu, bude závodit s Lamborghini

Nadějný český závodník Jáchym Galáš se pro rok 2023 dohodl s týmem Mičánek Motorsport powered by Buggyra a za volantem vozu Lamborghini Huracán ST EVO2 absolvuje kompletní sezonu ESET Cupu.

Jáchym Galáš není na závodních víkendech ESET Cupu nováčkem. V roce 2018 obsadil druhé místo v Clio Cupu a v následujících dvou letech startoval v TCR Eastern Europe, kde skončil na druhém a třetím místě. Sezony 2021 a 2022 strávil v TCR Europe u týmu Janík Motorsport a loni dosáhl na životní výsledek – vítězství ve Spa-Francorchamps. Nyní se však z cestovních vozů přeorientoval na vozy sportovní.

„Pro mě je tento krok cesta, jak se dál rozvíjet. A zároveň obrovská příležitost se ještě jako hodně mladý dostat na úplně jinou úroveň, i když to bude znamenat začínat od nuly,“ říká Jáchym Galáš, nový člen týmu Mičánek Motorsport.

Galáš je prvním z jezdců, které manažer týmu Jiří Mičánek jr. angažuje do juniorského programu. „Naším cílem je mít dva jezdce, se kterými budeme startovat ve střední Evropě a z nichž si můžeme vychovat kvalitní závodníky pro významnější evropské šampionáty včetně Lamborghini Super Trofeo Europe,“ nastiňuje Mičánek, jenž bude souběžně nasazovat vozy do Lamborghini Super Trofeo Europe. Tam budou nadále startovat v kategorii PRO-AM Bronislav Formánek a Karol Basz.

Jméno druhého juniorského jezdce v ESET Cupu oznámí Jiří Mičánek jr. již brzy. Jisté je, že oba pojedou sprinterský program v kategorii GTC. „Těším se na to, na druhou stranu to bude velká výzva. Huracán je mnohem sofistikovanější, má kontrolu trakce a ABS. Na druhou stranu je to zadokolka. TCR v tomto bylo jednodušší a čitelnější,“ přemítá Galáš, jenž se za volant posadí na testech na začátku jara a druhý dubnový víkend absolvuje na Oscherslebenu první závod.