Jáchym Galáš se raduje z premiérového prvenství

Jáchym Galáš se raduje z premiérového prvenství

První víkendový závod Clio Cupu na okruhu Slovakia Ring měl velmi dramatický začátek. Nejlepší kvalifikační čas zajel dosavadní vítěz všech předchozích závodů Michal Makeš, za nimž se seřadili jeho největší soupeři Jáchym Galáš a Petr Majer. Právě mezi touto trojicí se v prvním kole rozhořela těsná bitva.

Hned po startu převzal vedení Jáchym Galáš, který se na první místo protlačil už na dlouhé rovince po startu. Naopak vítěz kvalifikace Michal Makeš zaváhal a po několika set metrech jej předjel i Petr Majer. Tím však Makešovy potíže nekončily.

„Úvod závodu pro mě nebyl úplně nejlepší. Přišel jsem o dvě pozice a pak jsem se kvůli nedotáčivosti auta srazil s Mattiasem Lodim,“ popsal Makeš, který si krátce potom mohl na několik kol oddychnout. Na trať totiž vyrazil safety car kvůli hromadné nehodě, do níž byli zapleteni například Petr Majer nebo domácí veterán Julo Konček.

Po restartu závodu si vedoucí Galáš vytvořil náskok, jenž pak udržoval až do cíle a po předchozí smůle vyhrál svůj vůbec první závod.

„Je to mé první vítězství a jsem nesmírně spokojený. Start byl hodně těsný, došlo tam ke kolizi a po restartu jsem si jen vybudoval náskok, díky kterému jsem v klidu dojel do cíle pro vítězství,“ vysvětlil radující se Galáš.

Za Galášem dokončil závod Zoran Poglajen, nicméně po závodě jej komisaři diskvalifikovali a na druhou pozici se posunul Michal Makeš. Třetí příčku obsadil slovinský pilot Miha Promožič.

Ve třídě Clio Cup III vyhrál Sebastian Kolakowski a mezi vozy kategorie D4-1600 triumfoval Dušan Kouřil.

Výsledky

Clio Cup
1. Jáchym Galáš
2. Michal Makeš
3. Miha Primožič

Clio Cup III
1. Sebastian Kolakowski

D4-1600
1. Dušan Kouřil

COMMENTS