Jablonski převzal v Poznani putovní pohár Luky 21

Jablonski převzal v Poznani putovní pohár Luky 21

Szymon Jablonski během třetího podniku letošní sezony v polské Poznani obdržel putovní trofej s názvem Luky 21. Toto ocenění si vysloužil mimo jiné i vítězstvím v hodnocení juniorských závodníků za rok 2020.

Szymon Jablonski se během třetího podniku letošní sezony v polské Poznani po delší době opět objevil v našem šampionátu. Pilot stáje BM Racing Team nastoupil během svého domácího závodního víkendu v kategorii TCR Eastern Europe. A jednalo se v jeho podání o úspěšný návrat. Zatímco v prvním závodě víkendu dorazil do cíle jako třetí, ve druhé jízdě z toho byla čtvrtá příčka.

Pohár za bronzový výsledek z úvodního závodu víkendu ale nebyl jedinou trofejí, kterou si Jablonski z Poznaně odvezl. Během závodního víkendu totiž proběhlo mimo jiné i předání putovního poháru Luky 21 za sezonu 2020. A ten si vybojoval právě Jablonski.

„Putovní pohár LUKY 21 Challenge Cup se předává na počest Lukáše Hanžla za mimořádný výkon a přínos v motoristickém sportu již od roku 2013. Szymon je obrovský talent a toto ocenění mu právem náleží, a to nejenom díky vítězství v juniorském okruhovém hodnocení, ale i díky příkladnému vystupování a chování mimo závodní trať. Je velmi mladý a sportovní, budoucnost má ještě před sebou. Budu velmi rád, pokud bude pokračovat v našem seriálu, ale ať bude závodit kdekoliv, může počítat s naší plnou podporou,“ uvedl promotér šampionátu Josef Křenek.

Szymon Jablonski si dojel pro trofej Luky 21 s vozem Hyundai i30 N TCR. Foto: Petr Frýba

Jablonski na sebe loni upozornil zejména ve vytrvalostních závodech. V nich si totiž ve voze Hyundai i30 N TCR stáje BM Racing Team dojel spolu se svým parťákem Bartlomiejem Mireckim pro titul. Jablonskému se ale dařilo i v prestižní kategorii TCR Eastern Europe. V ní obsadil celkové páté místo. Zazářil zejména při podniku na Masarykově okruhu v Brně, kde dojel v obou závodech třetí. Těmto výkonům přidává na hodnotě mimo jiné i skutečnost, že pro Jablonského šlo o první sezonu s vozem specifikace TCR.

 

LUKY 21 CHALLENGE TROPHY

 

2013      Chris Höher  – Franz Wöss Racing

2014      Christof von Grünigen – Daltec Racing

2015      Chris Höher – Franz Wöss Racing

2016      Paolo Brajnik – Puresport Motorsport
Antonín Sus – Fras Motorsport

2017      Bartlomiej Mirecki – BM Racing Team
Richard Chlad junior – K+K Racing Team

2018      Jáchym Galáš – GT2 Motorsport
Renault Twingo Cup – Lema Racing

2019      Tom Beckhäuser – Franz Wöss Racing
Franz Wöss – Franz Wöss Racing

2020      Szymon Jablonski – BM Racing Team
Petr Semerád – City Taxi Racing

*od roku 2016 se předávají dva poháry

Úvodní foto: Petr Frýba