I.S.R. Racing si k návratu na závodní scénu vybral ESET Cup

I.S.R. Racing si k návratu na závodní scénu vybral ESET Cup

Český závodní tým I.S.R. Racing, jenž dlouhodobě působil na mezinárodní scéně, se po dvouleté přestávce vrací zpět do motorsportu. A k návratu si zvolil ESET Cup v kategorii GT3.

Tým Igora Salaquardy v minulosti působil ve formuli Renault a později na evropské scéně Gran Turismo, kde nasazoval vozy Audi R8 LMS GT3. S tímto modelem se v ESET Cupu ukáže Salaquardův syn Filip, jenž bude startovat ve sprintech i ve vytrvalosti.

„ESET Cup jsme zvolili z několika důvodu,“ říká Igor Salaquarda a dál pokračuje: „Jde o středoevropský šampionát, takže okruhy máme blízko od základny, navíc se jedná o kvalitní tratě. Dalším faktorem byl i promotér Josef Křenek, s nímž se znám dlouhá léta.“

Jak už bylo zmíněno, týmovým jezdcem bude Filip Salaquarda. I.S.R. Racing bude zároveň úzce spolupracovat s Duck Racing, kterému v minulosti prodal závodní audy, s nímž Petr Kačírek stále závodí. „Budeme se snažit mít boxy vedle sebe,“ vysvětluje Salaquarda.

I.S.R. Racing vznikl v roce 1993. Po letech ve sportscars a touring cars se přesunul k monopostům a v roce 2010 dosáhl na druhé místo v poháru týmů ve formuli Renault. Počínaje rokem 2014 se I.S.R. Racing opět zaměřil na závody sportovních vozů a začal působit v Blancpain GT Series a poté ADAC GT Masters. Zkušeností má tedy na rozdávání a nabízí se otázka, jaké cíle si před sebe v ESET Cupu kladou.

„Zatím přesně nevíme, jaká bude konkurence,“ říká Salaquarda. „Podle aktuální startovní listiny odhaduji, že bychom se měli pohybovat vepředu, ale záleží, kdo nakonec pojede. Nechci podceňovat konkurenci. Na druhou stranu, s těmi zkušenostmi, které náš tým má, budeme patrně vepředu,“ odhaduje opatrně.