Hvězdné startovní pole ESET iSERIES

Hvězdné startovní pole ESET iSERIES

Premiérový ročník ESET iSeries odhaluje startovní listinu. Fanoušci se mohou těšit vedle stálic současného okruhového sportu i na Tomáše Engeho, Petra Fulína, Maťa Homolu, Davida Vršeckého a další skvělé závodníky.

Během minulého týdne došlo k představení nového virtuálního šampionátu ESET iSeries.

„Zájem o účast nás velmi pozitivně překvapila a jsem za to rád. Startovní pole původně plánovaných dvaceti GT3 vozů se naplnilo během prvního dne a další přihlášky stále přicházejí. Nechceme nikoho odmítnout a díky partnerům ze Švýcarska, kteří iSERIES technicky zabezpečují, se nám podařilo pole o něco rozšířit. Jsme ale i tak na limitu a vážně uvažujeme o vypsání další kategorie,“ říká Josef Křenek.

Do prvního závodu zbývá ještě několik týdnů a organizátoři odhalují podobu startovního pole pro tento premiérový ročník.

A v něm najdeme řadu známých jmen. Výzvu představit se na esportové scéně totiž přijali mimo jiné jediný český pilot formule 1 v historii Tomáš Enge nebo dvojnásobný šampion ME tahačů David Vršecký.

Těšit se ale můžeme například i na vítěze závodu WTCR Maťa Homolu, dvojnásobného středoevropského šampiona závodů vozů Renault Clio Tomáše Pekaře nebo na trojnásobného mistra Evropy v závodech cestovních vozů Petra Fulína. Poslední dva jmenované navíc můžeme znát i z našeho šampionátu.

V ESET iSeries se můžeme těšit na řadu známých jmen.

Mezi účastníky ale nebudou ani zdaleka jedinými z těch, koho jsme zde mohli v minulosti vídat. Do simulátoru usednou například i zkušení šampioni ESET Cupu Štefan Rosina a Jakub Knoll, či současní draví junioři Jáchym Galáš, Michal Makeš, Tom Beckhäuser a Szymon Ladniak, ale i stálice našich okruhů Gregor Zsigo, Josef Záruba, Filip Sládečka, Petr Čížek a Lubomír Jakubík.

Za zmínku stojí ale i Gabriela Jílková nebo Petr Kačírek Jr. V prvním případě se jedná o jedinou zástupkyni něžného pohlaví a ve druhém pak o vůbec nejmladšího účastníka. Syn zkušeného závodníka Petra Kačírka dosud účinkuje v motokárových závodech a vstup do světa „ velkého motorsportu“ jej teprve čeká.

Jednotlivé podniky se uskuteční na okruzích, kde se pravidelně konají rovněž reálné závody našeho šampionátu. Sezonu zahájí 3. května podnik na Hungaroringu. Následovat budou závody na Red Bull Ringu (17. května), v Grobniku (31. května), na Slovakia Ringu (14. června) a vše vyvrcholí 28. června v Brně.