Horko Brajnikovi svědčí, na Slovensku vyhrál další závod

Horko Brajnikovi svědčí, na Slovensku vyhrál další závod

Paolo Brajnik v neděli na Slovakia Ringu předvedl ukázkový start a z pole-position mu nečinilo žádný problém udržet vedoucí příčku. Vedle něj startující Janos Magyar se sice pokusil v prvním kole zaútočit, nicméně Ital pokryl ideální stopu a svého maďarského soupeře si za zády uhlídal.

Magyar krátce potom odstoupil kvůli technickým problémům a před Brajnikem se otevřely dveře k dalšímu pohodlnému vítězství, byť vysoké teploty, panující po celý víkend na Slovensku, vytvářely jezdcům náročné podmínky v kokpitu. Vítězného Brajnika, jenž se v průběžném hodnocení dostal na první místo před Andrea Colu, pak na stupních vítězů doplnili rakouský veterán Franz Woss a český pilot Antonín Sus, jenž se potýkal s velkým vedrem.

„Trať měla šedesát stupňů a teplota pneumatik vyšplhala na 100 °C, takže závod byl více méně boj o přežití, protože auto na gumách klouzalo a ani jsem nemohl zajíždět dobré časy,“ hodnotil Sus.

V kategorii F3 Trophy si k dalšímu prvenství přijel Bartolomiej Mirecki, který svedl krátký souboj s s Tamásem Ronaim z maďarského šampionátu a poté si nikým neohrožován dojel pro šesté vítězství z šesti startů v sezóně. To mu zajistilo celkové vítězství v kategorii F3 Trophy a během brněnského závodního víkendu ho již nikdo nemůže matematicky překonat. Na druhém místě za Brajnikem dojel Antonín Sus a třetí pozici obsadil domácí mladý talent Patrick Schober.

Výsledky

F3
1. Paolo Brajnik
2. Franz Woss
3. Antonín Sus

F3 Trophy
1. Bartolomiej Mirecki
2. Antonín Sus
3. Patrick Schober

COMMENTS