Historie ESET MMSR – rok 2013

Historie ESET MMSR – rok 2013

Drama, napětí a vyrovnané souboje. Tak lze charakterizovat okruhový pohár cestovních a formulových vozů ESET MMSR, jehož počátek se datuje do roku 2013, kdy se uskutečnila premiérová sezona. Základním cílem tohoto šampionátu je poskytovat jezdcům možnost zúčastnit se závodů s vysokou úrovní organizace, příznivými cenami, a to vše s kvalitní mediální podporou. Dalším důvodem je i podpora mládeže zúčastněných zemí a rozvoj okruhového sportu ve státech střední Evropy.

„Jsem rád za každou podobnou aktivitu, která pomůže okruhovému sportu. Televizní reportáže a další mediální aktivity zvyšují zájem o náš sport, a to přivádí další týmy a závodníky,“ prohlásil tehdy před startem prvního ročníku Robert Šenkýř, závodník a šéf týmu Šenkýř Motorsport, jenž aktivně působí v ESET MMSR do současnosti.

„Je to asi jedna z ciest ako dnes motivovať jazdcov chodiť na preteky. Vstupom silného partnera vstupuje aj silná mediálna oblasť, čo je určite veľká podpora okruhovému športu na Slovensku ako aj v Čechách, ktorá je toľko potrebná,“ uvedl slovenský nestor okruhového sportu Julo Konček před začátkem sezony 2013, která byla vypsaná pro vozy startující v divizi 2, divizi 3 a divizi 4.

Historicky první ročník ESET MMSR ovládl v roce 2013 Slovák Miro Konôpka. Bratislavský závodník se v šestidílné sezoně objevoval za volantem typicky žlutě zbarvených vozů Porsche 997 GT3 a Saleen S7R, který pro něj byl vždy srdcovou záležitostí. Sezona zahrnovala podniky na tratích formule 1, jmenovitě Hungaroring a Red Bull Ring. ESET MMSR dále zavítal na okruhy v Poznani, Mostě, na Slovensku a v Brně. Miro Konôpka z týmu ARC Bratislava vyhrál v roce 2013 celkem čtyři závody.

„Určite to nebol ľahký rok, ale mali sme dobrý začiatok sezóny a ku koncu sme už viac taktizovali a nehnali sa za víťazstvom za každú cenu. Jazdil som aj série v zahraničí a môžem povedať, že čo do kvality štartového poľa, je ESET MMSR vyrovnaný a niektoré série aj predčí,“ hodnotil Miro Konôpka, první korunovaný šampion ESET MMSR.

Kategorii ESET malý Sprint do 2000ccm ovládl v roce 2013 jezdec týmu KT Motorsport Petr Mandelík, který zvítězil s náskokem čtyř bodů před svým týmovým kolegou Markem Friedem a polským závodníkem Markem Rzepeckim. Kategorii ESET Formule vyhrál rakouský závodník Christopher Höher a v tabulce třídy do 1000ccm byl nejlepší Petr Trnka.

COMMENTS