Historie ESET MMSR – 2015

Historie ESET MMSR – 2015

Seriál ESET MMSR nadáldrželo trend každoročních novinek a pro sezonu 2015 připravili organizátoři nový pohárový šampionát. Do rodiny pohárového závodění přibyl Twingo Cup, představující šanci a výzvu pro nejmladší jezdce.

„Jedná se o nový a velmi zajímavý vůz s motorem uloženým vzadu a pohonem zadní nápravy. Hlavním důvodem pro tuto volbu byly především nízké náklady pro závodníky,“ prohlásil před startem třetího ročníků pořadatel Jiří Křenek.

Historicky prvním šampionem Twingo Cupu se stal dominantním způsobem Boštjan Avbejl, který vévodil startovnímu poli už od prvního podniků. Avbelj prolétl celou sezonou jako nůž máslem a po zásluze si odvezl nejcennější trofej.

„Když zvážím, že to byla moje první sezona v kariéře, tak to bylo fantastické. Osm vítězství a dvě druhá místa je skvělý výsledek. Myslím, že Twingo je velmi dobrý vůz pro učení se na okruzích. Dobře se řídí, ale abyste dosáhli dobrých časů, musíte být opravdu precizní v zatáčkách. I když auto není příliš rychlé, je velmi zábavné,“ řekl po vítězné sezoně slovinský závodník.

Dalším pohárovým šampionem se tentokrát v Cruze Cupu stal Němec Max Kottmayr. Renault Clio Cup IV pak ovládl český jezdec Tomáš Pekař. V ESET L21 Formula se zpět na trůn vrátil Christopher Höher, který dokázal během deseti závodů hned osmkrát zvítězit. Ve třídě ESET L21 Formula Renault 2.0 se radoval Jaroslav Pospíšil a třídě ESET L21 Formula Junior opanoval Tomáš Korený.

Organizátoři mimo jiné připravili pro celkového vítěze ESET MMSR ojedinělou hlavní cenu v podobě vozu Škoda Rapid. Do konečného bodového hodnocení se stejně jako v předešlých ročnících počítali jezdci napříč všemi kategoriemi a z nového vozu se na konci roku radoval Slovák Štefan Rosina, střídající se za volantem vozů Alpina B6 GT3 týmu Racing Trevor a BMW Z4 GT3 stáje Roberta Šenkýře. Rosina vyhrál tři vytrvalostní závody, největší dominanci ale předvedl ve sprintech, kdy nenašel přemožitele v osmi z deseti závodů. Po úspěšném působení ESET MMSR se mimochodem v dalším roce přesunul do prestižního světového šampionátu Blancpain GT Series Sprint Cup. Kalendář ESET V4 Cup pro rok 2015 se vrátil ke stejnému počtu podniků jako v prvním ročníku, takže jezdci zavítali na Hungaroring, Red Bull Ring, Salzburgring, Most Slovakia Ring a do Brna. Během sezony se o nejvyšší příčky v celkem 48 závodech utkalo celkem 123 jezdců z 12 zemí.

COMMENTS