Historie ESET MMSR – 2014

Historie ESET MMSR – 2014

Novinkou v ESET MMSR roku 2014 bylo rozšíření o závodní kategorii cestovních vozů Tourenwagen Cup (TWC). Tato kategorie byla vypsána pro pohárové vozy Renault Clio, Mitshubishi Colt a Chevrolet Cruze, s možností zapojení dalších pohárových vozů různých značek jako například vozy bývalého Škoda Octavia Cupu.

Podobně jako ESET MMSR si i nová kategorie ESET Tourenwagen Cup kladla za cíl přivést na středoevropskou okruhovou scénu kvalitní a vyrovnané závodění při minimálních ekonomických požadavcích. Větší atraktivnost pro závodníky pak přinesly tři doplňkové kategorie juniorů, gentlemanů a pořadí národů.

Další novinkou druhého ročníků ESET MMSR bylo prohloubení spolupráce s rakouskou formulovou sérií REMUS Pokal, v jejímž čele stojí zkušený matador Franz Wöss.

Zároveň pokračovala spolupráce s předními českými televizními stanicemi Nova Sport a Sport 5 a uskutečnila se i prezentace ESET MMSR přímo v ulicích Budapešti.

Na počátku května se v ulicích maďarské metropole Budapešť konala předváděcí akce věnovaná podpoře motoristického sportu.

Maďarské veřejnosti se na počátku května 2014 představily nejrůznější závodní skvosty včetně monopostu formule 1, zároveň však nechyběly ani vozy BMW Alpina B6 GT3 a Ferrari 458 Challenge týmů Racing Trevor a RPD Racing, jakožto zástupců ESET MMSR.

Závodní kalendář sezony 2014 obohatil rakouský okruh Salzburgring a rozšířil počet podniků ESET MMSR na číslo sedm. Jméno Miro Konôpka však zůstalo na čele celkového pořadí i nadále. Znovu střídal německou techniku Porsche s americkým speciálem Saleen a dohromady ve sprintech a vytrvalosti nasbíral úctyhodných šest prvenství.

„Myslím si, že ESET MMSR bol krok dobrým smerom a oživil štartovné pole. V D4-2000 bol ten nárast najviac vidieť, stupol aj počet formuliek a mierny nárast bol aj v našej tried veľkých D4. Za to třeba vysloviť podakovanie teamu Trevor racing a špecialne Josefu Křenkovi, ktorý sa na organizácii a napredovaní Eset MMSR podielal najviac,“ ocenil obhájce titulu Miro Konôpka.

Kategorii ESET malý Sprint znovu dominovaly stříbrno-zelené Lotusy týmu KT Motorsport a celkovým vítězem se stal opět Petr Mandelík. Nejsilněji zastoupenou třídou v TWC byl v počtu 21 jezdců Renault Clio Cup, který fenomenálním způsobem ovládl Maciej Szkudlarek. Vítězství v Mitsubishi Colt Cup si odnesl Martin Fischer a v Chevrolet Cruze Cup se stal šampionem André Model.

Velmi našlapaná byla třda ESET L21 Formula Renault 2.0 a celkovým vítězem se stal Josef Záruba. Formule 3 pak byla doménou německého pilota Floriana Schnitzenbaumera a třída L21 Formula 1.0 patřila chomutovskému jezdci Tomáši Chabrovi.

COMMENTS