Havárie na startu a dodatečné vítězství Roberta Lukase

Havárie na startu a dodatečné vítězství Roberta Lukase

Robert Lukas vybojoval na Automotodromu Brno vítězství ve Sprintu +2.0 ESET MMSR. Ačkoliv cílem projel na prvním místě Richard Chlad jr., obdržel třicetivteřinovou penalizaci za porušení startovní procedury.

Start závodu poznamenala havárie dvou jezdců pohárových vozů Porsche, kteří v tlačenici na startovní rovince narazili do bariéry ještě před první zatáčkou. Na dráhu musel safety car a závodit se začalo až o několik okamžiků později.

V páteční kvalifikaci si pole-position vyjel polský závodník Robert Lukas s Porsche GT3, ale krátce po restartu o první místo přišel, když při brzdění do první zatáčky zaváhal při předjíždění pomalejšího jezdce a Richard Chlad jr. s Audi R8 LMS ultra nabídnuté šance s radostí využil. Černozlaté audi týmu K&K Racing se usadilo na čele závodu, ale Chlad jr. svému pronásledovateli neujel. Lukas se držel těsně na druhém místě a zkoušel vybojovat první pozici zpět. Chlad jr. ovšem držel strojově přesnou stopu a cílem projel na první příčce s náskokem 0.300 vteřiny před Robertem Lukasem. Po závodě však obdržel třicetivteřinovou penalizaci a propadl se na čtvrté místo za Lukase, Roberta Šenkýře s BMW M6 GT3 a Lukasova týmovýho kolegu z OLIMP Racing Marcina Jedlinskiho. První pětku uzavřel Daniel Skalický s BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport.

Ve třídě pohárových vozů slavil vítězství Miro Konopka s Lamborghini Supertropheo. Za ním dojela dvojice jezdců z týmu Mičánek Motorsport – Josef Záruba a Jiří Stránský.

SPRINT
1. Robert Lukas – Porsche GT3 R
2. Robert Šenkýř – BMW M6 GT3
3. Marcin Jedlinsky – Porsche GT3 R

GTC
1. Miro Konopka – Lamborghini Supertropheo
2. Josef Záruba – Lamborghini Supertropheo
3. Jiří Stránský – Lamborghini Supertropheo

SPRINT -3.500
1. Csaba Tóth – Seat Leon TCR

 

COMMENTS