GT4 může být nejsilnější třídou ESET Cupu, říká Pavlovec

GT4 může být nejsilnější třídou ESET Cupu, říká Pavlovec

Podle Sergeje Pavlovce by se GT4 mohlo do budoucna stát nejsilnější třídou v ESET Cupu. To a mnoho dalšího prozradil v našem rozhovoru.

Sergeji, z úvodního podniku ESET Cupu v Grobniku jste si odnesl hned tři trofeje. V rámci sprintu GT4, kde jste nastoupil s vozem KTM X-Bow GT4 stáje RTR Projects, jste nejprve v sobotu zvítězil a v neděli poté obsadil druhé místo. Dále jste triumfoval rovněž ve vytrvalostním závodě, kde jste spolu s Liborem Milotou nastoupil s Mercedesem AMG GT3 v barvách týmu GT2 Motorsport. Jak jste se svým chorvatským účinkováním spokojen?

Ještě loni jsme spolu s týmem RTR Projects hledali různé možnosti a závodní série, ve kterých by bylo možné uplatnit naši techniku a zkušenosti ve třídě GT4. V hledáčku byly GT4 European Series, ADAC GT4 Germany a ESET Cup. Nakonec se rozhodlo, že moji týmoví kolegové Honza Krabec a Lenny Marioneck pojedou ADAC, já budu hájit barvy RTR ve sprintech GT4 v ESET Cupu a vytrvalost bude patřit posádce, kterou utvoří Filip a Gábina Sajlerovi. Potěšilo nás, že i přes letošní problémy se na startovní rošt postavilo hned několik vozů GT4, a to různých značek – BMW, Mercedes a Porsche. Trochu zklamal přístup technických komisařů ke kontrole BoP, protože u některých ze soupeřů to očividně nebylo v pořádku, což ovlivnilo výsledek druhého sprintu. Nicméně jsem naprosto spokojen se svým výkonem, v obou sprintech jsem závodil od startu až do poslední vteřiny a užil si skvělou trať v Grobniku. Ve vytrvalosti to bylo mnohem jednodušší. Náš náskok jsme ukázali už v kvalifikaci na mokru. Po startu jsem držel stabilní tempo a vzdaloval se konkurenci. Libor to poté bezvadně dotáhl k vítězství.

V Grobniku se jednalo o váš debut s vozem GT3. Jak probíhala adaptace na novou techniku? A jak byste svezení v GT3 porovnal s GT4?

Myslím si, že vůz, se kterým jsem jel, byl naprosto ideálně připraven. Tým GT Sports Technology pod vedením Karla Neffeho odvedl skvělou práci a předal mi auto s nastavením, se kterým jsem se za pár kol cítil bezpečně a pak už jen hledal jeho hranici. Porovnání GT3 a GT4 je v podstatě jednoduché. Obě jsou závodní auta a řídí se dost podobně, jen GT3 všechno dělá o něco lépe – zrychluje, brzdí, zatáčí. Jezdec se musí přizpůsobit té rychlosti a věřit autu. A pak to jde.

Jaká byla spolupráce s Liborem Milotou?

Naprosto skvělá. Libor je čistokrevný petrolhead, férový závodník a upřímný a otevřený člověk, což dohromady dává super kombinaci. S takovým partnerem je radost nejenom závodit.

https://www.instagram.com/p/CDE4EkbJkXw/

Jak hodnotíte ESET Cup a zvláště pak naši kategorii GT4? Jakou budoucnost podle vás ESET Cup a kategorie GT4 mají?

Mají podle mě velkou budoucnost. Třída GT4 získává obrovskou popularitu ve světě, hlavně kvůli nižším pořizovacím a provozním nákladům. Pokud se promotérům ESETu podaří udržet technickou úroveň a nalákat další závodníky, může to za rok být nejsilnější třída v ESETu.

Jaké jsou vaše plány pro zbytek letošní sezony ESET Cupu? Uvidíme vás i v dalších závodech? Pokud ano, pouze s X-Bow nebo jsou v plánu i další starty s Liborem Milotou v GT3? A pokud už nepojedete s Liborem Milotou, jsou možné i vytrvalostní starty s RTR Projects?

Já mám v plánu odjet celou sezonu ve stejné podobě. Sprinty s KTM X-BOW ve třídě GT4 a vytrvalost s Liborem v AMG GT3.

Jaké jsou vaše cíle z hlediska celkového pořadí? Věříte si na zisk titulu v GT4? A i na titul ve vytrvalostním hodnocení GT3?

Ano, v obou případech věřím, že na to máme. Závody ale jsou krásné tím, že do poslední sekundy se muže něco změnit a výsledek se skládá ze spousty faktorů. My pro to uděláme maximum.

https://www.instagram.com/p/CDB3e8pBYeh/

Uvidíme vás letos i jinde než jen v ESET Cupu? Pokud ano, kde?

Letošní sezona je zkrácena a hodně ovlivněna pandemií COVID-19, proto zatím žádné jiné plány nemám potvrzené. Vždy jsem ale otevřen zajímavým nabídkám.

Máte do budoucna nějaké dlouhodobé cíle, nějaký závodnický sen? Existuje nějaký šampionát, kde byste se v budoucnu rád představil? Vidíte svou budoucnost v GT závodech nebo by vás lákaly také jiné disciplíny?

Mým závodnickým snem je společný start s mým synem na velkém čtyřiadvacetihodinovém závodě, například na Nürburgringu nebo ve Spa-Francorchamps. To chce ale ještě čas. Synovi je teprve čtrnáct a kromě závodění v motokárách má spoustu jiných koníčků.

titulní fotografie: RTR Projects