GT3 Sprint: Jedlinski po Slovakiaringu uskočil Vršeckému

GT3 Sprint: Jedlinski po Slovakiaringu uskočil Vršeckému

Marcin Jedlinski se po druhém podniku letošního ročníku na Slovakiaringu osamostatnil v čele sprintového hodnocení kategorie GT3. Na druhém místě se nachází David Vršecký a na třetím Gregor Zsigo.

Po úvodním podniku letošní sezony na Hungaroringu se v průběžném pořadí GT3 sprintu dělili o první příčku Marcin Jedlinski s Davidem Vršeckým. Zatímco Jedlinski ovládl v Maďarsku úvodní sprint, Vršecký vystoupil na nejvyšší stupeň po druhém závodě víkendu a oba měli na kontě 25 bodů. Po Slovakiaringu ovšem tahá za delší konec provazu Jedlinski. Závodníkovi stáje Olimp Racing se v Orechové Potôni podařilo zvítězit v obou víkendových závodech a nyní vede šampionát s 50 body.

David Vršecký, který na Slovakiaringu nastoupil v prvním závodě a dojel na druhém místě, nyní ztrácí na Jedlinského sedm bodů. Nezapomínejme ovšem na to, že Vršecký má stejně jako Jedlinski k dispozici vůz Mercedes-AMG GT3 a mezi touto dvojicí tak můžeme ve zbytku sezony čekat velký boj.

Do boje o titul by ale nemuseli zasáhnout pouze tito dva jezdci. Odepisovat totiž určitě nemůžeme ani loňského šampiona Gregora Zsiga. Slovák již letos dosáhl na dvě pódiová umístění. Zatímco ve druhém závodě na Hungaroringu bral stříbro, v první slovenské jízdě obsadil třetí příčku. Momentálně je celkově třetí s 33 body.

Potenciál pro boj o nejvyšší příčky už ale letos ukázali také zkušení matadoři Stanislaw Jedlinski s Petrem Kačírkem, nováčci Adam Rzepecki s Piotrem Wirou nebo také Aliyyah Kolocová. I tato pětice se totiž letos už objevila na stupních vítězů. Zatímco Stanislaw Jedlinski je celkově čtvrtý (30 bodů), Kačírek je pátý (27 bodů), Rzepecki šestý (25 bodů), Wira sedmý (18 bodů) a Kolocová devátá (15 bodů).

Petr Kačírek je jedním z jezdců, které rozhodně nemůžeme odepisovat. Foto: Petr Frýba

Další bitva o mistrovské body se uskuteční o víkendu 11.-13. června v polské Poznani.

Úvodní foto: Petr Frýba