GT v Poznani: Jedlinski bude chtít uspět doma, Enge se vrací

GT v Poznani: Jedlinski bude chtít uspět doma, Enge se vrací

Letošní sezona pokračuje o víkendu třetím podnikem. Ten se koná na okruhu v polské Poznani. A v závodech vozů GT se opět bude na co koukat.

Mezi velké favority bude jak ve sprintových závodech, tak ve vytrvalosti třídy GT3 patřit Marcin Jedlinski. Pilot stáje Olimp Racing zatím v obou hodnoceních dominuje. Zatímco ve sprintu ovládl tři z dosavadních čtyř závodů, ve vytrvalosti zatím porážku nepoznal. V Poznani navíc bude mít zvláštní motivaci uspět. Půjde totiž o jeho domácí podnik.

Ve startovní listině třídy GT3 ale najdeme i další polské jezdce, kteří v předchozích závodech ukázali potenciál pro boj o nejvyšší příčky a v Poznani se budou snažit zužitkovat výhodu domácího prostředí. Jsou jimi otec a současně týmový kolega Marcina Jedlinského Stanislaw Jedlinski, dále Piotr Wira a Adam Rzepecki. Odepisovat ale rozhodně nemůžeme ani loňského šampiona GT3 sprintu Gregora Zsiga nebo Petra Kačírka.

V kategorii GT4 opět uvidíme Matěje Pavlíčka. Ten letos v rámci sprintu vyhrál z prvních čtyř závodů hned tři. Ve vytrvalosti zatím nenašel přemožitele vůbec, když jak na Hungaroringu, tak na Slovakiaringu spolu se svým parťákem Erikem Janišem kraloval. V polském vytrvalostním závodě už ale Pavlíčka nedoplní Erik Janiš, ale bývalý pilot formule 1 Tomáš Enge. Ten se do našeho šampionátu vrací po delší době a jeho účast bude jedním z největších taháků víkendu.

Tomáš Enge se vrací. Foto: RTR Projects

U RTR Projects ale nemohou očekávat, že jejich cesta za dalšími triumfy bude procházka růžovou zahradou. V cestě jim budou stát například Ferenc Ficza z týmu Trevor Racing nebo posádka stáje Lema Racing ve složení Grega Šimunovič a Mathias Lodi.

V akci ale uvidíme i vozy kategorie GTC. I zde bude bojovat o body Adam Rzepecki. Dennis a Boleslav Waszkovi mu ale jistě nebudou chtít dát nic zadarmo. Své zastoupení budou mít ve startovním poli i prototypy, a to v podobě posádky týmu Psofix ve složení Jacek Zielonka a Jakub Litwin.