Gender Racing se připravuje na premiéru s nejnovější generací monopostů F4

Gender Racing se připravuje na premiéru s nejnovější generací monopostů F4

Maďarský tým Gender Racing se těší na novou výzvu. Pořídil dva vozy formule 4 Tatuus T421 a majitel týmu Tamás Gender potvrdil, že jeden vůz bude startovat v šampionátu ACCR F4.

Gender Racing má s monoposty bohaté zkušenosti, například s F3, starší F4 nebo formulí Renault. Nyní jste do své garáže přidali dva nové vozy – formuli 4 Tatuus T421. Jaký je důvod tohoto rozhodnutí?
Gender Racing Team je nejznámější maďarský formulový tým a působí na domácí nebo mezinárodní scéně více než deset let, přičemž naši jezdci závodí i v rámci ESET Cupu. Vždy jsme za prioritní poslání považovali vzdělávání mládeže v různých profesních oblastech souvisejících se sportem. I proto považujeme za důležitý neustálý vývoj a inovativní řešení. V současné době je možné pozorovat, že je na formuli 4 kladen velký důraz při výchově mladé generace, proto se tým rozhodl, že v letošním roce dá příležitost dvěma jezdcům v mezinárodním šampionátu. Jejich totožnost bude oznámena v nejbližší době.

Takže jejich jména se ještě nedozvíme?
Mohu vám říci, že jednání s několika jezdci probíhají a jsme před podpisem smlouvy. Koho budou moci naši fanoušci vidět v barvách týmu Gender Racing zůstane zatím tajemství, ale brzy vše zveřejníme.

Máte již monoposty v garáži?? Nebo na ně čekáte?
Mohu vám říci, že jsme se sháněním vhodných vozů neotáleli a jeden je v současné době v garáži GRT. Naši zkušení specialisté pracují na přípravě techniky na závody a testy.

Očekáváte, že budou mechanici a inženýři čelit novým výzvám v souvislosti s prací na zcela novém monopostu?
Gender Racing Team neustále spolupracuje s odborníky, kteří mají nejvyšší znalosti a zkušenosti ve svém oboru. V posledních letech spolupracujeme se zahraničními i domácími inženýry a mechaniky s mezinárodními zkušenostmi, a kromě mladých talentovaných závodníků podporujeme také vzdělávání motoristických specialistů, mechaniků a inženýrů, kteří jsou v našem sportu životně důležití. Od založení týmu GRT většinou pracovali i univerzitní studenti automobilového inženýrství a vystudovaní inženýři. Náročný provoz formulí během závodních víkendů jim může poskytnout velmi užitečné odborné zkušenosti pro jejich studium nebo práci.
V posledních letech jsme získali mnoho zkušeností s několika typy formulových vozů a úspěšně jsme závodili ve všech kategoriích. Myslíme si tedy, že výzvy spojené s novými závodními vozy formule 4 pro nás nebudou problémem, a na závody se opravdu těšíme!

A co vaše další vozy a jezdci? Jaké máte plány pro nadcházející sezónu?
Nyní se tým soustředí na kategorii Formule 4. Naším nejdůležitějším úkolem je instalace a nastavení nové techniky a zvyknutí si na ni jezdců a členů týmu.

A vaše cíle a očekávání pro sezónu 2023?
Cílem týmu Gender Racing jsou samozřejmě nejvyšší stupně vítězů. Pracujeme na tom, protože v souladu s filozofií týmu je naším cílem nějakým způsobem překonat předchozí ročníky. Jsem optimista, a ještě před sezónou cítím, že letošní rok zakončíme dobrými výsledky!

Co říkáte na zařazení Oscherslebenu do kalendáře ESET Cupu?
Bude to trochu odlišné od tradice a sezona nezačne na naší domácí trati na Hungaroringu. Ale máme rádi nové výzvy. Podle mého názoru má závodní trať, která od svého založení hostila několik prestižních mezinárodních šampionátů cestovních vozů, GT a formulových vozů, v seriálu ESET Cup důstojné místo. Těšíme se na závodní sezónu a máme radost ze dvou nových závodních tratí!