Gašper Dernovšek slaví po dramatickém finiši první výhru

Gašper Dernovšek slaví po dramatickém finiši první výhru

Dramatické souboje nabídl sobotní závod Twingo Cupu na okruh Slovakia Ring. Na startu se sešlo rovných šestnáct jezdců, přičemž první řadu obsadila bratrská dvojice Kramerů. Z pole-position startoval Stefan a vedle něj Alfred a hned v prvním kole vytvořili nerozlučný tandem a způsobem nárazník na nárazníku se snažili poodjet svým pronásledovatelům.

Jenže nikde jinde není jízda v závětří tak důležitá jako na Slovakia Ringu, který nabízí řadu dlouhých rovinek a táhlých zatáček. Za bratry Kramerovými se tak držela početná skupinka soupeřů a s blížícím se finišem závodu napětí stoupalo.

Z osmého místa startující Gašper Dernovšek se brzy propracoval na třetí příčku a záhy rozdělil bratrský tandem až nakonec převzal vedení před Stefanem Kramerem. Dvojice jezdila v těsném závěsu, a přestože se Kramer odhodlal v posledním kole k útoku, Dernovšek si první místo podržel a při letošním prvním startu v Twingo Cupu v rámci ESET MMSR vyhrál svůj první závod.

„Po startu z osmého místa jsem se propracoval dopředu a zažil velmi těsné souboje. Závod se mi velmi líbil a moc jsem si ho užil. Za to, že jsem svůj první letošní start na Slovakia Ringu proměnil ve vítězství, jsem nesmírně rád,“ prohlásil radující se vítěz Dernovšek.

Stefan Kramer sice projel pod šachovnicovým praporkem na druhém místě, ale po závodě obdržel třicetivteřinovou penalizaci na druhé místo se posunul Tomaž Trček, který v průběžném hodnocení přeskočil dosavadního lídra Stefana Kramera. Na celkovém třetím místě byl klasifikován Alfred Kramer a vítězství mezi juniory si odnesl Matěj Korený.

Výsledky
1. Gašper Dernovšek
2. Tomaž Trček
3. Alfred Kramer
4. A. Tom Gruenfeld
5. Matěj Ivanuša

COMMENTS