Gábor Tim bude závodit s lotusem v ESET Cupu

Gábor Tim bude závodit s lotusem v ESET Cupu

Gábor Tim, sedminásobný mistr z Maďarska, strávil poslední dva roky závoděním v šampionátu Clio Cup Europe. Přestože nemohl dokončit celou sezónu kvůli nedostatečné podpoře crowdfundingu, získal cenné zkušenosti. Letos se připravuje na plnou sezónu a přechází do jiné kategorie. Bude startovat v ESET Cupu.

„V roce 2023 se nám podařilo dohodnout, že Gábor může vyzkoušet jeden z vozů Lotus Exige V6 Cup R na okruhu Balaton Park. Tehdy jsme o tom moc nepřemýšleli, ale zkušenost mě rychle přesvědčila, že tohle je směr, kterým se potřebujeme vydat,“ řekl Imre Bende, manažer Gábora Tima.

V debutovém závodě byl Lotus připraven podle pravidel Lotus Cup Europe, ve kterém do té doby startoval. V sezóně 2024 bude tento lotus působit v závodech GT Sprint ESET Cupu, konkrétně v kategorii GTX.

„Tým GFS Racing vyvíjel lotus po celou zimu a aktuálně probíhají další úpravy. Důvodem je, že auto nebylo původně navrženo pro jízdu na hladkých pneumatikách. Slicky výrazně zvýší rychlosti v zatáčkách, takže budu rychlejší i na rovinkách, s kratšími brzdnými vzdálenostmi. Tyto změny vyžadují úpravy na autě. Jsou potřeba silnější brzdy, pevnější zavěšení a stabilnější olejový systém. Podle mého názoru bude auto blízko vozům GT4, ale to se ukáže během prvního tréninku,“ mluvil Tim o práci týmu.

Bude potřeba různých vylepšení, protože kategorie GTX nabízí velmi pestrou směsici vozů. Pole zahrnuje KTM, Pagani Zonda, Lamborghini, Porsche, Radical a další značky.

„To auto na Hungaroringu, ve své současné podobě a na semi-slick pneumatikách, zajíždělo kola za 1:56. To je v kategorii GTX pomalé. Hladké pneumatiky přinesou 1-2 sekundy navíc, ale potřebujeme vytěžit ještě více. Pokud dosáhneme zlepšení o 4-5 sekund, pak můžeme říci, že jsme před vozy GT4 a bojujeme o pódium v kategorii GTX. To je cíl, ale v současné době je vše jen na papíře; stopky nám ukážou, jak jsme na tom byli přes zimu. S napětím očekávám první závod, věřím týmu, technice, s nadějí, že jejich práci odměním skvělými výsledky! Rád bych poděkoval svým sponzorům, že mě nadále podporují, a doufám, že crowdfunding mi také pomůže závodit v nejlepších podmínkách,“ řekl Tim před sezónou.