Gábor Kismarty-Lechner: Příští rok chceme další titul

Gábor Kismarty-Lechner: Příští rok chceme další titul

Perfektní sezona jim vynesla titul ve vytrvalosti kategorie TC-3500. Gábor Kismarty-Lechner se svým týmovým kolegou Csabou Tóthem podávali stabilní výkony, vyhrávali závody a se Seatem Cupra týmu Zengo Motorsport nenašli v konečném hodnocení přemožitele.

Prožili jste velmi úspěšný rok a vyhráli jste titul ve vytrvalosti v kategorii TC-3500. Jak jste spokojen se sezonou?
Jsem velmi spokojen, vyhrát šampionát je vždy fantastické. Prožili jsme několik krásných soubojů a taktéž se můžeme ohlédnout za „čistou“ sezonu. Neměli jsme žádné havárie a postihl nás pouze jeden malý technický problém na Red Bull Ringu. Zengo Motorsport nám připravil fantastický vůz.

Auto jste sdílel s Csabou Tóthem, jak mezi vámi funguje spolupráce?
Csaba Tóth je můj letitý týmový kolega, můžeme spolu pracovat a navzájem si pomáhat. Náš jezdecký styl je velmi podobný, takže je pro nás snadné najít společné nastavení auta pro každou trať.

Na jaký závod budete ještě dlouho vzpomínat?
Je těžké nějaký vybrat, protože mám krásné vzpomínky z každého závodu, nicméně dvouhodinovka na Slovakia Ringu je pokaždé velmi speciální.

Který okruh v kalendáři vám nejvíc sedl?
Mám rád všechny tratě, ovšem domácí okruh – Hungaroring – nám poskytuje nejlepší emocionální zážitek.

Jaké máte plány do konce sezony a na příští rok?
Letos ještě pojedeme jeden závod na Hungaroringu v rámci maďarského šampionátu, kde vedeme svou kategorii. Příští rok pojedeme se stejným autem, stejným týmem a ve stejném složení. Jako šampioni budeme mít jediný cíl – mít stejné výsledky jako letos!

COMMENTS