FOTOGALERIE: Jak se (nejen) závodní stroje prezentovaly na Racing Expo

FOTOGALERIE: Jak se (nejen) závodní stroje prezentovaly na Racing Expo

Populární akce Prague Car Festival na výstavišti Letňany se i letos setkala s velkým zájmem z řad návštěvníků a vystavovatelů. Výstava Racing Expo nabídla prezentaci závodních strojů a techniky. Šampionáty ESET Cup, Clio Cup, TCR Eastern Europe a F4 CEZ samozřejmě nemohly chybět.

Sérii ESET Cup reprezentovala dvojice vozů BMW týmu Racing Trevor. Konkrétně se jednalo o typy BMW M6 GT3 a Alpina GT3 EVO, které za sebou mají celou řadu úspěchů včetně vítězství a titulů.

Letošní šampion Clio Cup Trophy Martin Kadlečík přivezl své Clio čtvrté generace, s nímž závodil od vítězství k vítězství a dvanáct startů proměnil ve dvanáct triumfů. Vedle bílého Clia stálo Audi RS3 LMS týmu Aditis Racing, s nímž Radim Adámek působil v TCR Eastern Europe.

Největší návštěvnickou pozornost na sebe strhával Hyundai Elantra N TCR chorvatského závodníka Žarka Knega. Na kapotu se totiž mohli lidé podepisovat a psát různé vzkazy. Dohromady se sešlo na více než 5000 podpisů.

Za sérii F4 CEZ se veřejnosti ukazovala formule 4 Miroslava Mikeše týmu SAPE Motorsport, která byla pomyslnou vstupní branou do expozice. Ta kromě závodních strojů zahrnovala i prezentaci Lukamotorsport Racing Shop včetně vystaveného Chevroletu Corvette.

V rámci doprovodného programu se uskutečnil souboj českých závodníků na simulátorech Racingfuel. Jezdci mezi sebou soupeřili s vozem TCR na Autodromu Most a vítězem klání se stal Jáchym Galáš před Martinem Kadlečíkem.

K vidění byly i krásné modely od ACL a premiéru zde měl i nový tištěný čtvrtletník Racing Journal.