Fotofiniš na Grobniku!

Fotofiniš na Grobniku!

Premiérový víkend ESET MMSR na chorvatském Grobniku otevřel v sobotu odpoledne závod TWC vozů Chevrolet Cruze a Twingo Cup – a rozhodně to byl dramatický závod, zejména mezi v Twingo Cupu, kde došlo na havárii i fotofiniš s rozdílem 0,008 vteřiny!

Do horkého odpoledne nejlépe vyrazil David Wassermann, který startoval ze třetího místa a první levotočivou zatáčkou projížděl na prvním místě. Rakušan Wolfgang Kriegl, jenž si v kvalifikaci vyjel pole-position, se ještě na chvíli prodral na čelo, nicméně Wassermann se nevzdal a ve druhém kole převzal pozici lídra až do samotného konce závodu. Stříbrnou pozici tak bral Kriegl a na stupních vítězů je doplnil Christoph Pfluegler.

Velké drama se odehrávalo v Twingo Cupu. Přesně šestnáctičlenné startovní pole vyrazilo do závodu a mladí jezdci za volantem předváděli srdnaté souboje o pozice. Vzhledem k šířce tratě a šířce jejich malých vozů se v esíčkách naskládala čtyři auta vedle sebe, což zákonitě vyústilo havárii. Kvůli hromadné kolizi musel na dráhu safety car a horké hlavy mladých pilotů trochu uklidnil.

Po restartu se mezi Twingy utvořila pětičlenná skupinka ve složení Alfred Kramer, Stefan Kramer, Luka Glazer, Tomaž Trček a Matej Ivanuša. Pětice se přetahovala o každý centimetr asfaltu a vzájemně využívala větrných pytlů. Všichni si připravovali pozice pro závěrečný atak na cílové rovince, kde jezdci tvrdě šlápli na plyn a čekali, kdo z nich protne pomyslnou pásku první. Finiš byl opravdu těsný a teprve pohled na livetiming přinesl rozuzlení. Alfred Kramer vyhrál s rozdílem 0,008 vteřiny před Lukou Glazerem a dalších 0,081 vteřiny ztrácel Tomaž Trček.

Cruze Cup

  1. David Wasserman
  2. Wolfgang Kriegl
  3. Christoph Pfluegler

Twingo Cup

  1. Alfred Kramer
  2. Luka Glazer
  3. Tomaž Trček

COMMENTS