Formulový fotofiniš a radost Bartolomieje Mireckiho

Pozvolna usychající dráha zprostředkovala nejtěsnější dojezd do cíle v letošní sezoně L21 REMUS Formula. Rozdíl mezi prvním a druhým jezdcem byl pod šachovnicovým praporkem pouhých pět tisíc vteřiny!

Bartolomiej Mirecki startoval do závodu ze čtvrté pozice, ovšem ještě v prvním kole se propracoval na vedoucí příčku a pozvolna získával náskok na Janose Magyara a Paola Brajnika. V závěrečných kolech se však dvojice dotáhla na vedoucího Mireckiho a přímo před zraky diváků se odehrál těsný souboj až k cílové čáře. Mirecki udržel první místo jen o 0,005 vteřiny před Brajnikem, dalších 0,138 vteřiny za ním dojel Magyar.

Mirecki zároveň vyhrál třídu Formula 3 Trophy, Magyar triumfoval ve Formuli Master a Brajnik si výhrou ve třídě Formule 3 upevnil vedoucí pozici  v průběžném hodnocení. Ve Formuli 4 bral prvenství Václav Šafář před Petrem Semerádem a ve Formuli 4 Trophy zvítězil Filip Turek.