Formuli 3 dominoval Tom Beckhäuser

Formuli 3 dominoval Tom Beckhäuser

Tom Beckhäuser startoval do závodu v kategorii F3 z prvního místa před Andreem Colou a Robertem Heflerem, který patřil k nejrychlejším jezdcům kategorie formule Renault. Na zhasnutí červených světel vyrazilo čtrnáctičlenné pole, stále ještě ve třicetistupňových vedrech, vstříc dobrodružství na rychlém a klikatém Grobniku.

Beckhäuser si udržel první místo před Colou a tuto dvojici s odstupem sledoval Hefler. Na čele závodu se pořadí neměnilo, Beckhäuser unikal Colovi, ten se zase vzdaloval svým pronásledovatelům. Souboj v poli tak zpestřil formulový nestor a stříbrný lišák Franz Woss z Rakouska. Ačkoliv se mu na hlavě stříbří vlasy, stále umí ve stísněném kokpitu monopostu podávat solidní výkony. Woss startoval z celkového sedmého místa, přičemž v průběhu pětadvacetiminutového sprintu se propracoval na celkové páté místo a zároveň na třetí příčku v kategorii F3. Rakušan tak na stupních vítězů doplnil druhého Colu a vítězného Beckhäusera.

Způsobem start-cíl zvítězil v kategorii formule Renault Robert Hefler. Druhý Roland Stern se musel spokojit s druhým místem a třetí skončil Nicolas Szabo. Stupně vítězů tak patřily výhradně maďarským reprezentantům. V kategorii E2-2000 vyhrál Paolo Brajnik.

Výsledky
Formula L21 Race 1